0850 255 0707
0

PROTEİN TOZU NEDİR?

Protein tozu, vücut geliştirmeye gönül vermiş sporcuların, spor yapmaktan keyif alanların tercih ettiği bir tür besin takviyesidir. Hem kas yapısını desteklemesi hem de enerji vermesi sebebi ile uzmanlar tarafından da önerilen bu ürün, spor yapanlar için hem antrenman öncesi hem de antrenman sonrası kullanılabilecek bir tür takviyedir. Farklı çeşitleri de bulunan protein tozunu tüketmenin de farklı yolları vardır. Öncelikle protein tozu çeşitlerine hızlıca bir göz atalım. İlk akla gelen Whey konsantresi oluyor. Whey protein tozu, aslında peynir altı suyudur. Dolayısıyla da en çok tercih edilen protein tozlarından biridir. Protein takviyesi kullanımında bir diğer karşımıza çıkan tür ise Kazein proteinidir. Bunu takip eden soya proteini ise bir diğer önemli tür olarak ifade edilebilir. Protein tozu çeşitlerinden söz ederken unutulmaması gereken bir tür ise izole protein adı verilen protein tozlarıdır. Bunlar, yağ ve laktoz içermezler veya düşük oranda içerirler bu sebeple de çok daha az oranda karbonhidrat içeriğine sahiptirler. Bu sebeple sporcular tarafından da sıklıkla tercih edilen bir alternatiftir. Tüm bunların dışında Weider protein tozu da sık sık kulağınıza çalınan bir seçenek olacaktır. Çünkü Weider markası, sporcu gıdaları denildiğinde ilk akla gelen alternatiflerden biri oluyor ve çokça tercih edilen bir seçenek olduğundan sık sık kulağımıza geliyor. Özellikle sporcular tarafından çokça kullanılan ama aynı zamanda genel olarak kas gelişimi konusuna önem verenlerin tercihi olan protein tozu ürünlerine kısa bir göz attık. Şimdi ise kas yapım sürecinden söz edelim. Yani bu tür ürünleri kullananların ne kadar zamanda kas yapabileceğine bakalım.

Protein tozu ile ne kadar sürede kas yapılır?

Protein tozu kullanmayı tercih edenler, spor yaparak hızlı bir şekilde kas kütlelerindeki artışı görebilirler. Kasların gelişimini destekleyen protein içerikleri, bahsettiğimiz üzere farklı türleri ile oldukça önemli birer takviyedir. Ancak protein tozu ile ne kadar sürede kas yapılır diye sorduğunuzda, bunun için net ve tek bir cevap vermek pek de doğru olmaz. Protein tozlarını tercih edenler için en az 3 aylık bir kullanım ve düzenli spor yapılması önerilir. Bu sürede gözle görülür farklılıklar ortaya çıkacaktır. Ancak daha belirgin sonuçlar için daha uzun süreli düzenli kullanım gerekebilir. Kısacası bu durum hem kişiye göre, hem de kullanım süresi ve yapılan spora bağlı olarak farklılık gösterecektir. Spor dallarını ise bu süre ile çok da bağdaştırmamak gerekiyor. Elbette ki belli spor dalları için protein tozu kullanımı daha önemlidir ve daha hızlı sonuç alınabilir, ancak genel anlamda günlük protein ihtiyacını karşılamaya yönelik bir takviye olduğundan, yaptığınız spor dalı hangisi olursa olsun minimum 3 aylık zaman zarfında sonuç görmeye başlarsınız. Daha doğrusu, sağlıklı bir şekilde kas kütlesini artırmayı hedefleyenler için önerilen bu süre olacaktır. Bu sayede doğru takviyeyi, sağlıklı bir şekilde tüketip, kas kütlesi artışını da sağlıklı bir zaman dilimine yayarak gözlemleyebilirsiniz. Protein tozu kullanımı, günümüzde yaygın, sağlıklı, uzmanlar tarafından önerilen ve olumlu sonuçlar veren bir uygulamadır. Ancak bunun da bir kullanım düzeni söz konusu.

Protein Tozu Kullanımı

Protein tozu, özellikle sporcular tarafından kullanılıyor olsa da, aslında aynı zamanda düzenli ve doğru bir şekilde kilo almak isteyenler için de doğru bir seçim olacaktır. Protein tozları, süt proteini yani kazein protein, soya proteini ve peynir altı suyu olarak ifade edilen whey proteinler gibi farklı içeriklere sahip olabilir. Her birinin kullanımında dikkat edilmesi gereken ise düzenli kullanımdır. Genel olarak günde 2 sefer şeklinde bir kullanım önerilir ve bu kullanımlar mümkün olduğunca spor antrenmanı öncesinde ya da sonrasında olmalıdır. Bu sayede kas gelişimine dair istenen sonuçlar görülebilir. Protein tozunun hazırlanması ise oldukça kolaydır. Üstelik herkesin de zaman içerisinde kendine has bir tarifi oluşacaktır. Damak tadınıza göre bunu şekillendirebilirsiniz. Süt, yoğurt, ayran ve meyve suyu gibi içeceklerinizin içerisine karıştırabilir, örneğin yoğurt, su ve muz gibi malzemeler ile birlikte içecek hazırlayabilir, kendi tarifinizi de oluşturabilirsiniz. Tabi ki bu karışımı hazırlarken diğer gıdalardan alacağınız kaloriyi de hesaplamanız gerekir. Bizim öncelikli önerimiz su ile tüketimdir. Protein tozu kullanımında günde 2 sefer ve günlük kaç gr protein ihtiyacı duyuyorsanız ona göre hazırlayacağınız içecekler sizin için harika olacaktır. Kişi için alması gereken protein miktarını ise şu şekilde açıklayabiliriz; örneğin 70 kg ağırlığında olan bir kişi için günlük 70 gr protein ihtiyacı söz konusudur. Sporcularda bu oran 1.5-2 katı kadar olabilir. Gereken protein miktarının bu şekilde tespit edilmesi ile birlikte günlük protein alım planlaması yapılabilir. İhtiyaca göre protein alınabilir ve sağlıklı bir şekilde kas gelişimi gözlenebilir.

Fazla Protein Tozu Zararlı mı?

Protein tozu zararlı mı ya da fazla protein tozu zararlı mı gibi soruları sık sık duyarsınız. Özellikle de bu besin takviyesinin tüketimine yeni başlayacak olanların ilk aklına gelen soru bu oluyor doğal olarak. Hemen konuya açıklık getirelim. Öncelikle, bunun bir besin desteği olduğunu ve herhangi bir hormon, steroid ya da ilaç içermediğini hatırlatalım. Dolayısıyla da protein tozunun zararlı olmadığını söyleyebiliriz. Ancak her besin desteğinde olduğu gibi aşırı kullanımlarda olumsuz etkiler ile karşılaşmak mümkündür. Bunun dışında protein tozunun doğru ve dozunda tüketimi ile herhangi bir olumsuz etki ortaya çıkmayacaktır. Kısacası zararlı mıdır diye soranlara da böylece cevap vermiş olalım.

Protein Tozu Nasıl İçilir?

Protein tozları, sporcular için harika bir destektir. Peynir altı suyu gibi çeşitli besinlerden elde edilen protein tozları ile harika içecekler hazırlayabilirsiniz. Hatta ne kadar da lezzetli olduğunu görünce şaşıracağınıza eminiz. Pratik bir şekilde yoğurt, su ve muz gibi meyveleri ekleyerek içecek hazırlayabilirsiniz. En iyi protein tozu olarak ifade edilen Whey protein tozundan süt proteini olan kazein protein tozuna kadar hemen hemen her çeşidi bu şekilde hazırlamanız mümkündür. Çeşitli meyveler ve içecekler bu ürün için tamamlayıcı olarak tercih edilebilir ve harika lezzetler elde edilebilir. Şimdi bir de protein tozu kullananların yorumlarına kulak verelim. Siz de bu şekilde bir fikir sahibi olabilir, başkalarının deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Protein Tozu Kullananlar

Protein tozunu, bugün spor yapan hemen hemen herkes kullanmaktadır. Hatta düzenli olarak bu destek ürünü hayatına dâhil edenlerin sayısı da azımsanacak gibi değil. Hem spor yapanlar için sağlıklı kas gelişimini destekliyor oluşu, hem de spor yapmayanlar için de sağlıklı bir şekilde kilo alma aracı olması, proteini değerli kılıyor. Ayrıca kullananlara baktığımızda ise kendilerini çok daha enerjik hissettiklerini görüyoruz. Ayrıca kas gelişimi ile bağlantılı olarak kişinin kendini daha güçlü hissetmesini de sağlamaktadır. Metabolizma hızlandırıcı etkiye sahip olması kas gelişimini desteklerken yağ yakımını da sağlaması anlamına geliyor. Yani protein tozunu hem sağlıklı kilo almak isteyenlerin, hem de sağlıklı kilo vermek isteyenlerin farklı uygulamalar ile kullandığını görmekteyiz. Protein tozu kullananların gözlemlediği bir diğer durum ise hücreleri onarıyor ve yeniliyor olması ile ilgili. Buna bağlı olarak bağışıklık sisteminin kuvvetlendiği, kan hücrelerinin gelişim gösterdiği ve yaraların da çabuk iyileştiği görülmektedir. Kısacası protein içerikli besin takviyesi kullananlar, düzenli bir kullanıma bağlı olarak belli bir süre sonunda saydığımız etkiler ile karşılaşmaktadır. Önemli olan ise kullanım dozuna dikkat etmek. Kişinin ağırlığı ile doğru orantılı olarak farklı miktarlarda proteine ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır. Son olarak şunu da hatırlatalım ki, protein tozu sadece günlük protein ihtiyacının karşılanması amacı ile sağlıklı beslenme çerçevesinde dahi kullanılabilir. Günlük olarak vücudunuzun ihtiyaç duyduğu proteini besinlerden almaya kalktığınızda oldukça fazla yiyecek tüketmeniz gerekecektir. Ancak bu yiyecekler ile birlikte gelen kalorileri yakabilmek için de inanılmaz bir aktifliğe sahip olmalısınız. Oysa sağlıklı bir şekilde protein alımı, protein tozu ile mümkündür. Üstelik bu şekilde fazladan kalori de almazsınız. Bu ürünün temelde ne işe yaradığı, ne sebeple tüketilmesi gerektiğini ise üzerine biraz daha yoğunlaşarak anlatmakta fayda var.

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Protein tozu, bahsettiğimiz üzere özellikle spor yapanların ve kas kütlesini geliştirmek isteyenlerin tercihidir. Bununla birlikte sağlıklı bir şekilde protein alıyor olmak, kilo almak isteyenler için de harika bir destek olacaktır. Kısacası protein tozu ne işe yarar sorusunun öncelikli cevabı budur. Diğer taraftan, vücutta çeşitli şekillerde etkinlik kazanıyor. En az 3 aylık zaman zarfına yayılan düzenli kullanım ile sıralayacağımız faydaları da görmeye başlarsınız. Bunların başında hücre onarımı geliyor. Hücreleri onarıp, yenileyen ve buna bağlı olarak da pek çok olumlu etkiyi ortaya çıkaran protein desteği, aynı zamanda bağışıklık sisteminin de kuvvetlenmesini sağlar. İçerdiği amino asitler ve çok daha fazlası ile sağlığımıza olumlu yönde etkileri bulunan protein tozu takviyesi, hücre içi ve hücre dışı ozmotik sıvıların dengede tutulmasını sağlamaktadır. Protein tozu ne işe yarar sorusunun bir diğer cevabı ise enerji ve güç veriyor olmasıdır. Kendinizi çok daha dinç hissetmeye başlayacak, üstelik bunu çok hızlı bir şekilde göreceksiniz. Tüm bunlar çokça tercih edilen Whey protein tozu gibi piyasada bulunabilecek çeşitli alternatifleri tercih edebilirsiniz. Siz de bu tür takviyeler satın alabilirsiniz ve protein tozunun ne işe yaradığını deneyimleyebilirsiniz.

Protein Tozu Faydaları Nelerdir?

Protein tozu, vücudumuzun günlük protein ihtiyacını karşılamanın en kolay yoludur. Özellikle kompleks proteinler bu anlamda harika birer seçim olacaktır. Diğer taraftan proteini kazein olarak da alabilir, whey de tercih edebilirsiniz. Protein ihtiyacını karşılamak için her iki tür protein tozu da tercih edilebilir. Gelelim bahsettiğimiz protein tozlarının faydalarına… Aslında bu besin takviyesi ne işe yarar sorusunun cevabında bahsettiklerimiz, aynı zamanda faydaları arasında sayılabilir. Whey protein tozlarının ve diğer tüm protein tozu çeşitlerinin faydalarını sıralarken, yaraların çabuk iyileşmesini sağlaması ile başlayabiliriz. Bunun yanı sıra önemli bir fayda olarak, kan hücrelerinden hemoglobin yapımında oksijen taşınması görevini de üstlenmektedir. Sinir ve kas sistemine olan faydaları ise unutulmamalı. Her iki yapının da çok daha koordine bir şekilde çalışmasını sağlayarak, genel anlamda kişiye kendini iyi hissetme, güçlü hissetme gibi avantajlar sağlamaktadır. Metabolizmayı da hızlandırma etkisi gösteren protein tozu, kilo vermek isteyenler için de faydalı olabilir. Uygun günlük dozlar halinde kullanıldığında bahsettiğimiz tüm olumlu etkileri görmek mümkündür. Sağlıklı bir şekilde kas yapınızı geliştirmek istiyorsanız ve özellikle de profesyonel anlamda vücut geliştirme ile ilgileniyorsanız, buna göre protein tozu kullanmanız yerinde olacaktır. Kullanmanız gereken protein miktarını öğrenip, buna uygun bir program yapmayı ise unutmamalısınız.

Hangi Supplement Ne İşe Yarar?

Spor yapıyor ya da vücut geliştirme ile ilgileniyorsanız, supplementler konusuna çok da yabancı kalamazsınız. Üstelik spor yapma ya da vücut geliştirme sürecinizi bu tür takviyeler ile desteklemek de daha verimli sonuç almanızı sağlayacaktır. Şimdi ise gelelim hangi supplement ne işe yarar sorusunun cevabına… İlk sırada yer alan protein tozu, güç kazanmak, kas gelişimini desteklemek ve vücudumuzun yenilenmesini sağlamak için oldukça faydalıdır. Önemli bir işlevi ise yağ yakımını tetiklemesi ve enerji vermesidir. Diğer taraftan önemli supplementlerden biri olan kilo aldırıcılardan söz edelim. Kilo aldırıcı olarak ifade edilen takviyelerin en önemli işlevi, adı üzerinde sağlıklı bir şekilde kilo almayı sağlamalarıdır. Bununla birlikte kas geliştirmek isteyenler için de bir takviye olabilir. Eğer kas kütlesi oluşturmak için kilo almaya ihtiyacınız varsa, kullanmanız gereken supplement bu olacaktır. Amino asit takviyeleri ise önemli belli işlevler ile karşımıza çıkar. Kas yapmak, performans artışı elde etmek ve vücut yenilenmesini hızlandırmak en önemli işlevleridir. Bunun yanı sıra enerji veriyor olmaları da, amino asitlerin faydalarından biridir. Yağ yakıcı olarak adlandırılan ve spor yapanlar tarafından çokça tercih edilen supplementler ise unutmamamız gerekenlerden biridir. Yağ yakıcılar ne işe yarar diye soracak olursanız, belli işlevler ile karşılaşıyoruz. Öncelikle adı üzerinde yağ yakmak ve kilo vermek isteyenler bu tür destekleri tercih ediyor. Bunun yanı sıra kasların belirginleşmesi için de tercih edilmektedir. Çünkü yağların yakılıyor olması, kas kütlelerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Kısacası hangi supplement ne işe yarar sorusunun cevaplarını bu şekilde sıralayabiliriz. Siz de Whey protein tozlarını ya da benzer supplementleri online olarak gerçek satış noktaları üzerinden satın alabilirsiniz.

En İyi Protein Tozu Hangisi?

Protein tozu, çeşitli türler ve de markalar ile karşımıza çıkıyor. Whey protein, Kazein protein, İzole protein ve et proteini gibi farklı tanımlamalar ile karşılaşmak mümkün. Bununla birlikte farklı markalar da akla geliyor. Örneğin, Weider, Optimum Nutrition, Myprotein, Xpro Nutrition, Hardline, Bigjoy, Muscletech, Multipower, Olimp gibi isimleri duyabilirsiniz. Bu sebeple de herkesin aklına en iyi protein tozu hangisidir sorusu geliyor. Bir markanın veya proteinin en iyisi dememiz oldukça zor. Marka ve ürünleri tercih ederken fiyat performans hesaplamasını iyi yapmamız gerekir. Örneğin 30-32gr ölçekte 24-25 gram proteine sahip olan bir protein tozunun fiyatı ve bu ürün içeriğinde bulunan hammadde kalitesi en önemli unsurdur. Seçimleri yaparken ürünün fiyatının bütçenize uygun olup olmadığını ve içeriğinde bulunan protein miktarının yeterli olup olmadığını hesaplamanız gerekir. Bu iki önemli etki bizim karşımıza ürünün fiyat performans ürünü olup olmadığını çıkartmaktadır. Ülkemizde sporcu gıdalarının bazıları ucuz ve bazıları da çok pahalı gelebilir. Genellikle ithal olan ürünlerin pahalı olması yurt dışı fiyatları, marka değerleri ve diğer maliyetlerinden kaynaklanmaktadır. Pahalı protein en iyisidir diyebilmek burada doğru olmayacaktır. Ham madde kalitesi olarak Weider, Optimum Nutrition, Myprotein, Xpro Nutrition, Multipower gibi markalar ithal ve kendini kanıtlamış markalardan bazılarıdır. İhtiyaçlarınıza yönelik olan protein desteğini tercih ederek, çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. İşte o zaman sizin için en iyi protein tozunu da bulmuş olduğunuzu göreceksiniz.

Peynir Altı Suyu Nasıl Toz Haline Getiriliyor?

Peynir altı suyu, protein tozu üretiminde en çok kullanılan malzemelerden biridir. Aynı zamanda en sağlıklı, en verimli çeşitlerden biri olduğunu da belirtmek gerek. Peki, bu süreç nasıl işliyor? Yani peynir altı suyu nasıl oluyor da toz haline gelerek, konsantre protein takviyesi haline geliyor? İşte bu sorunun cevabını, en baştan anlatmaya başlamamız gerek. Öncelikle, bu iş için belli tür ineklerin sütleri tercih ediliyor. Ortalama olarak günde 1 inekten 25 – 35 litre kadar süt elde ediliyor. Elde edilen sütler ise anlaşmalı olunan noktalarda hijyenik bir şekilde pastörize ediliyor. Daha sonra ise peynir yapım aşamasına geçiliyor. Peynirin elde edilmesi sonrasında ise geriye kalan, peynir altı suyu olarak ifade edilen bir su kalıyor. İşte bu su, bir dizi işlemden geçirilerek, toz haline getiriliyor. Kısaca bu süreci ise filtrasyon, ardından özel kurutma işlemleri, saflaştırma ve sonrasında da prezervasyon süreci olarak ifade edebiliriz. Diğer taraftan mikrofiltrasyon ve iyon değişimi gibi önemli süreçler de söz konusu olabilmektedir. Bahsettiğimiz fiziksel ve kimyasal işlemlerin ardından ise nihai sonuca varılabiliyor. Sıraladığımız tüm bu işlemler, belli protein tozu üretimi hedeflerine göre sıralanmaktadır. Sonuçta arzuya göre izole, konsantre ve hidrolize gibi farklı üretimler gerçekleştirilebiliyor. Gıda takviyesi üreticisi olan firmalar ise tüm bu süreçlerden geçen peynir altı suyu tozunu satın alarak kendi tesislerinde son şekline kavuşturuyor ve piyasaya sunuyor. Böylesine saf ve faydalı bir protein kaynağına kolayca ulaşmamız ve günlük protein ihtiyacımızı karşılamamız bu şekilde mümkün oluyor.

Protein Tozu Neden Kullanılmalıdır?

Protein tozu, bildiğimiz üzere peynir altı suyu gibi çeşitli kaynaklardan elde edilebilen protein takviyeleridir. Üstelik sayısız faydası ile de dikkat çeker. Genel anlamda protein tozu nedir, protein tozu ne işe yarar diye sorulduğunda ise belli başlı işlevlerini sıralamamız gerekir. Bunların başında, doğal olarak, kişinin günlük protein ihtiyacını karşılıyor olması geliyor. Bunun yanı sıra spor yapanlar için harika bir takviye olduğunu da belirtmemiz gerek. Vücut geliştirme ile ilgileniyorsanız, kesinlikle protein desteği ile tanışmalısınız. Çünkü protein, kas gelişimini destekler, yağ yakımını hızlandırır, enerji ve güç verir ve daha pek çok olumlu etki ile vücut geliştirme sürecini destekler. Bu yüzden sporcular için bir olmazsa olmaz olduğunu söyleyebiliriz. Protein tozunun işlevlerinden bir diğer ise bağışıklığı kuvvetlendirmesidir ki, bu da yine spor yapma sürecinde avantaj sağlayabilir. Yağ yakımını destekliyor olması ve metabolizmayı hızlandırıyor olması, protein tozu kullanımının kilo vermek isteyenler için de önemli olmasını sağlıyor. Yani sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyenler de, sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler de uygun kullanım şekilleri ile bu tür bir ürün kullanabilir ve faydalarını gözlemleyebilir. Diğer taraftan, protein sinir ve kas sistemine destek olmakta ve koordineli bir şekilde çalışmalarını sağlamaktadır. Whey protein ya da kazein protein gibi farklı alternatifleri tercih ederek, siz de bahsettiğimiz protein tozu işlevlerini bire bir görebilirsiniz. Protein tozu ne işe yarar, vücudumuzda ne tür etkiler yaratır merak ediyorsanız, düzenli bir kullanım ile siz de deneyimleyebilirsiniz. Özellikle en az 3 aylık kullanım, protein vücutta ne işe yarar sorusunun cevaplarını gözlemlemek için uygun olacaktır. Protein tozu ürünlerini inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

Protein Tozu Kilo Aldırır mı?

Protein tozu kilo aldırır mı sorusu, özellikle yeni spor yapmaya başlayanlar için oldukça önemlidir. Bu önemli sorunun cevabını vermeye şu şekilde başlayalım. Özellikle çokça tercih edilen Whey protein tozu gibi protein takviyeleri, vücut geliştirme ile uğraşanlar ya da atletler gibi çeşitli spor dallarını tercih edenler tarafından kullanılır. Çünkü bu tür protein takviyeleri, oldukça hızlı bir şekilde kana karışır ve sporcunun ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri hızla kaslara ulaştırır. Bu da kas gelişimi için önemli bir destektir. Bunun yanı sıra da yağ yakımı sürecini desteklediği de açıkça biliniyor. Nihayetinde hem kilo verme, hem de kilo alma süreçlerinde protein tozunun etkileri gözlenebiliyor. Kısacası, eğer protein tozu kilo aldırır mı merak ediyorsanız; evet, aldırır, çünkü kas yapınızı destekleyecek, kas gelişimini sağlayarak kilo artışı görmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra eğer protein tozu kilo vermeyi sağlar mı diye merak ediyorsanız; evet, kilo vermeyi de destekler, çünkü yağ yakımında etkin rol oynamaktadır. Eğer vücudunuzda fazla yağlarınız varsa, bunların ortadan kaldırılması ile kilo verebilirsiniz. Aynı zamanda da fazla yağınız yoksa, kas yapınızı geliştirmesi ile kilo aldığınızı gözlemleyebilirsiniz. Tüm bunlar mevcut olan fit yapınızı etkilemeyecektir. Tam tersi destekleyecektir. Çünkü yağ yakımı, aynı zamanda kasların ortaya çıkması demektir. Ortaya çıkan kaslarınız sayesinde vücut şekliniz belirginleşecek, daha fit bir görünüme kavuşmaya başlayacaksınız. Protein tozu kullanımı ile tüm bu bahsettiklerimiz mümkün olmaktadır. Kilo aldırır mı ya da kilo verdirir mi öğrendiğinize göre siz de kendi ihtiyaçlarınıza uygun olarak besin takviyesi seçiminizi yapabilir ve hemen satın alabilirsiniz. En az 3 aylık bir düzenli kullanımının ardından ise sonuçlar gerçekten şaşırtıcı olacaktır.

İzole Protein Nedir?

İzole protein, protein takviyesine ihtiyaç duyanlar için oldukça önemlidir. Piyasada izole protein olarak bulabileceğiniz bu alternatiflerin temel farklılığı, içeriğindeki en az %90 oranındaki proteindir. Bu oran, oldukça yüksek diyebiliriz. Bu sayede daha az protein tozu tüketimi ile daha fazla protein alınabiliyor. Bu da daha konforlu bir kullanım, daha rahat bir tüketim anlamına geliyor. İzole protein, bu yüksek oranı ile pek çok markanın adı altında karşımıza çıkmaktadır. En az %90’lık bir orandan söz ediyoruz ancak %100’lük bir orandan söz edemeyiz. Çünkü peynir altı suyu gibi bir kaynaktan elde edilen protein tozunun tüketilebilir bir lezzete ulaşması için tatlandırıcı gibi eklemelerin yapılması şarttır. Aksi halde tüketimi pek de mümkün değil. Nihayetinde ise bahsettiğimiz sebeplere bağlı olarak da protein oranı maksimuma çıkarılmış olan ve izole protein adını alan ürünler ortaya çıkıyor. Hem İzole protein tozu olarak adlandırılan, hem de Protein izolesi gibi bir tanımla karşımıza çıkan bu ürünleri siz de tüketebilir, az miktarlarda tüketmenin yeterli olması sebebi ile zorlanmadan hayatınıza dâhil edebilirsiniz. İzole protein özellikle Whey protein tozlarında çokça karşımıza çıkıyor. Bu şekilde hem lezzet açısından iyi bir seviyeye ulaşmış, hem de protein içeriği ile taksir kazanmış ürünler sunulabiliyor. Protein tozu, pek çok olumlu işleve sahiptir. İzole protein ise önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz tüm bu işlemleri bir üst seviyeye taşıyor. Sağladığı ekstra destek ile sporcuların tercihi olmaktadır. Hem spor yapanlar, hem profesyoneller, hem de özel olarak vücut geliştirme ile ilgilenenler protein takviyesi seçimlerini, izole proteinden yana kullanıyor. Kısacası sağlıklı vücut gelişimi, iyi bir görünüm, sağlıklı kilo alıp verme ve fit bir görünüm için siz de izole protein tozu desteğini kullanabilirsiniz. İzole protein tozu gibi harika alternatifleri inceleyerek işe başlayabilir ve kolayca satın alabilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullandığınızda ise minimum 3 aylık bir sürecin sonuna geldiğinizde, kaslarınızın belirginleşmeye başladığını görebilirsiniz. Unutmayın ki protein tozunu ve hatta tercih ediyorsanız izole proteini antrenman öncesinde ve antrenman sonrasında kullanmak en doğrusu olacaktır. Bu şekilde en harika sonuçlara ulaşabilirsiniz. Spor yapmak istiyor, vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız, siz de geç kalmadan çeşitleri inceleyin ve hemen seçiminizi yaparak siparişinizi verin. Protein tozu takviyesi ile birlikte, çok hızlı bir şekilde harika bir görünüme kavuşacak ve motivasyon anlamında da olumlu etkiler ile karşılaşacaksınız. Hem spor yapma konusunda motivasyonunuz artacak, hem de aldığınız olumlu sonuçlar sizi memnun edecek. Sipariş vermek ve protein tozu kullanmaya başlamak ise çok kolay.

BAŞLICA PROTEİN ÇEŞİTLERİ