0850 255 0707
0

PROTEIN 7 Makaleler

Karbonhidrat Nedir? Karbonhidrat Tozları Nasıl Kullanılır?

 
Karbonhidratlar vücudumuza birinci derecen enerji veren besin takviyesidir. Kilonuzdan memnun değilsiniz ve kilo almak istiyorsunuz o halde yapmanız gereken bol bol karbonhidrat almak olacaktır.
 
Karbonhidrat tozları zararlımı ?
 
Karbonhidrat tozlarının zararlı olup olmadığı konusunda birçok soru sorulmaktadır. Karbonhidrat tozlarında her hangi bir kimyasal madde vs. kullanılmadığı için bilinen bir zararı ve yan etkisi yoktur.
 
Günlük olarak almamız gereken enerjinin %55’i karbonhidratlardan gelir. Spor yapanlarda fazla enerji ihtiyacı olacağı için, beslenme ile aldığınız karbonhidrat yeterli olmayabilir. İşte bu durumda Karbonhidrat ağırlıklı olan  “Kilo aldırıcı” tozları tercih etmelisiniz. Tercih etmiş olduğunuz “karbonhidrat tozu” uluslararası standartlarda ve son derece sağlıklı, doğal olarak üretilip satışı gerçekleştirilmektedir.
 
Karbonhidrat tozlarını Nasıl kullanmalıyım ?
 
Vücut geliştirme sporunun temelinde yatan karbonhidrat ve protein beslenme şekli size kilo almanız konusunda yeterli olabilir.
 
En etkili sonuca en kısa sürede ulaşabilmeniz için, salondaki hocanız ile yapacağınız çalışma programı ve beslenme programına göre ürün kullanımlarını ayarlamalısınız.
 
Ancak sadece antrenman öncesi karbonhidrat antrenman sonrası protein tozu ve karbonhidrat alınması daha doğrudur.  Zayıf bir bünyeniz varsa eğer antrenmanda sırasında almış olduğunuz karbonhidratı yakacağınız için vücudunuz daha fazla karbonhidrata ve Protein tozu na ihtiyaç duyacaktır.
 
Ayrıca antrenmandan sonra karbonhidrat almanız kas kütlesine enerji verecek ve vücudunuza kalori olarak dönüp kilo almanıza fayda sağlayacaktır.
 
Ürün kullanımları içindeki ölçek değerlerine göre değişmektedir.
 
Kullanım;
 
Antrenmandan yarım saat önce ve Antrenmandan hemen sonra 2 tepeleme yemek kaşığı karbonhidrat tozunu soğuk su veya az yağlı süt ile karıştırarak içiniz.
 
Eğer zor kilo alıyorsanız, antrenman dışında, öğünler den yarım saat sonra ve yatmadan öncede kullanabilirsiniz. 
 
ETKİLİ SONUÇ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
 
Karbonhidrat tozları öğün yerine geçmez, kilo almanıza yardımcı ek besin takviyesidir. Beslenmenizi hiçbir şekilde aksatmayınız. Nasıl olsa karbonhidrat tozu içiyorum diye düşünürseniz hata yaparsınız.
 
Yaptığınız plandan kesinlikle şaşmayın. Disiplin, sonuca ulaşmanız için vazgeçilmez
 
Disiplin, sonuca ulaşmanızı sağlayacak en önemli unsurdur.
 
Kullanım etkilerini değerlendirirken, günlük değil, haftalık periyotlar halinde değerlendirme yapınız.
 
Sağlıklı günler dileriz.