0850 255 0707
0

Termojenik Yağ Yakıcı Nedir?

Termojenikler, ECA Stack olarak ifade edilen bir tür ısı artırıcılardır. Bu ısı artırıcı besinler, vücutta yağ yakıcı etki göstermeleri sebebi ile sporcular arasında oldukça popüler. Antrenmanlara eşlik eden Termojenik ürünlerin kullanımında, hızlı bir şekilde yağ kaybı yaşandığı görüşür. ECA Stack tanımına bakacak olursak ise Efedrin, Kafein ve Aspirin maddelerinin bir araya gelmesi sonucu, baş harfleri ile oluşturulan bir tanımlamadır. Termojenik içeceklerin temel mantığı, vücudun yağ metabolizmasını hızlandırma şeklinde çalışır. Yani bir tür metabolizma hızlandırıcıdır. Bu hızlandırma sonucu vücut ısısı artar ve yağ yakımına geçilir. Nihayetinde ise antrenman yaparken daha hızlı bir şekilde yağ kaybetmeye başlarsınız ve kilo verme süreciniz hızlanır. Bu sebeple de vücut geliştirme ile ilgilenenlerin en çok ilgi gösterdiği gıda takviyesi olabilir Termojenik yağ yakıcılar.

Termojenik Ürünler Nasıl Kullanılır?

Metabolizma hızını artırıp yağ hücrelerinde etki uyandıran ve temelde yağ yakmak üzere çalışan Termojenikler, ancak doğru kullanıldığında, doğru zamanda kullanıldığında beklenen maksimum etkiyi gösterebilir. Bu sebeple kullanmak önce bu konuda bilgilenmek çok önemli… Belli yağ yakıcı besinler akla gelebilir bu aşamada, ancak yağ yakıcı besinlerin ortaya çıkaracağı etki ile Termojenik yağ yakıcı hap gibi takviyelerin yaratacağı etki arasında büyük bir fark var. Bu yüzden profesyonel anlamda antrenman yapanlar için bu tür takviyeler çok daha doğru olacaktır. Kullanım aşamasında ise başlangıç aşamasında dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü vücudunuzun bu supplemente karşı duyarlılığı olup olmadığını bilmiyorsunuz. Bu sebeple de küçük dozlarda başlamak önemli. Normal şartlarda ise gün 2 sefer 1’er kapsül önerilmekle birlikte her ürünün kullanım önerisi farklı olabilir. Ürün üzerindeki kullanma talimatına uyulduğu takdirde Termojenikler işe yarar. Bu gruptaki ürünler ilaç değillerdir ve yağ hücresine etkide bulunarak ısıyı artırır ve yağ kütlesini ortadan kaldırırlar.

Termojenik Yağ Yakıcılar Ne İşe Yarar?

Bahsettiğimiz üzere Termojenik yağ yakıcılar, yağ kütlelerini ortadan kaldırırlar. Satışa sunulan ürün alternatiflerinde bu anlamda pek çok marka ve ürünün söz konusu olduğunu görüyoruz. Hepsinin ortak özelliği ise yağ yakmayı kolaylaştırmaları ve hızlandırmalarıdır. Termojenik yağ yakıcı ürünlerin bu işlevi ile kilo vermeyi kolaylaştırdığı bir gerçek, ancak bu etkiyi belirgin bir şekilde görebilmek için hem beslenmeye özen göstermek gerekiyor, hem de egzersiz programına… Yani Termojenik takviyeler tek başına kilo verme etkisi göstermeyeceklerdir. Her ne kadar bünyeye göre kişiden kişiye değişse de bu durum, normal şartlarda diyet ve egzersiz ile desteklenirse belirgin bir şekilde kilo kaybı gözlenmektedir.

Termojenik Yağ Yakıcı Zararlı mı?

Termojenik yağ yakıcı, sporcular arasında oldukça popüler olan bir supplementtir ve kullananların egzersizlerine destek olduğu, yağ kaybına yardımcı olduğu ve buna bağlı olarak da kilo kaybı ortaya çıkardığı ifade edilmektedir. Bununla birlikte zararlarının olup olmadığı da konuşuluyor. Ancak yapılan bilimsel araştırmalara baktığımızda kanıtlanmış hiçbir zararı ya da yan etkisinin olmadığını görüyoruz. Dolayısıyla da eğer uygun bir diyet ve uygun egzersiz programı ile destekleyecekseniz, içiniz rahat bir şekilde Termojenik yağ yakıcıları kullanabilirsiniz. Pek çok markanın pek çok ürün alternatifi olmakla birlikte özellikle Hardline Temojenik ve Bigjoy Termojenik ürünleri dikkat çeken alternatifler olarak karşımıza çıkıyor. Antrenörünüz ya da doktorunuzun tavsiyelerini dikkate alarak seçiminizi yapabilir ve siz de kilo verme yolculuğunuzu bu tür supplementler ile destekleyebilirsiniz. Sipariş vermenin son derece kolay olduğu ve çeşitliliğin oldukça geniş olduğu bu adreste işiniz çok kolay. Hemen sipariş verin ve hızlıca ürünlerinize kavuşarak kullanmaya başlayın!