0850 255 0707
0

Müsli Ne İşe Yarar?

Müsli, pek çoğumuzun bildiği üzere sağlıklı bir kahvaltı seçeneğidir. İçeriğinde bulunan ham yulaf ezmesi, buğday gevreği, kuru meyveler ve benzeri sayesinde yüksek lif ve protein miktarı ile oldukça zengindir. Üstelik Müsli, farklı şekillerde tüketilebilir ve kişinin damak zevkine uygun olarak hazırlanabilir. Müsliyi bu kadar kıymetli kılan ise içeriğindeki malzemeler sayesinde vitaminler, demir ve magnezyum gibi mineraller açısından zengin olmasıdır. Vitamin ve mineraller açısından zengin olan bu pratik kahvaltı, üzerine ekleyeceğiniz süt ya da yoğurt ile protein ihtiyacınıza da cevap verecektir. Bu şekilde hazırlanan Müsli gece boyunca buzdolabında bekleyebilir ve sabaha nefis bir kahvaltı olabilir. Bunun yanında vücudumuzun ihtiyaç duyduğu lif açısından zengin içeriği ile kaliteli bir kahvaltı yapmamız da mümkün olacaktır. Müslide bulunan çeşitli tahıllar, kurutulmuş meyveler ve benzeri enerji verir ve kilo vermemizi de kolaylaştırır.

Müsli Nasıl Tüketilir?

Müsli, zengin bir kahvaltı seçeneğidir. Çünkü içerisinde yulaf ezmesi, çavdar, mısır gevreği ve benzeri tahılların yanı sıra fındık, ceviz, badem ve kuru üzüm gibi kuru yemişlerden bulunur. Hatta bu çeşitliliği daha da arttırmak mümkün… Nasıl tüketileceğini ise siz belirliyorsunuz. Damak tadınıza uygun olarak süt ya da yoğurt ile karıştırabilirsiniz ve muz gibi besleyici meyveleri taze olarak ilave edebilirsiniz. Daha şekerli bir tat istiyorsanız toz tarçın da ilave edebilirsiniz. Kısacası Müsli tamamen damak tadına göre farklı şekillerde hazırlanıp tüketilebilir. Üstelik hem kahvaltı olarak hem de gün içerisinde bir atıştırmalık niyetiyle tüketilebilir. Kahvaltılarınızda Müsliyi bir alışkanlık haline getirebilirsiniz. Hatta bazılarımızın akşam yemeği olarak da tercih ettiğini biliyoruz. Besleyici ve lezzetli olması bu konuda etkili oluyor.

Yulaf Nedir, Faydaları Nelerdir?

Yulaf, besin bileşenlerine baktığımızda ne kadar da zengin olduğunu fark ettiğimiz bir yiyecek. Bu sebeple de aslında değeri bugüne kadar çok da anlaşılmamış bir besin. Glüten içermemesi, tam bir vitamin ve mineral deposu olması, lif ve antioksidan açısından sahip olduğu zenginliği ve kan şekerini dengelemesi en dikkat çeken özellikleridir. Yulafta bulunan zengin besin içeriği, sağlıklı beslenmeye önem verenler için onu başköşeye taşıyor. Bugün ise spor ile ilgilenen herkesin hayatında yulafa yer var. Önemli faydalarından bahsedecek olursak ise kandaki şekeri dengeler, yüksek kolesterol seviyesini düşürür, tokluk hissi oluşturması ile kilo vermenize yardımcı olur ve yulaf ezmesi ile zayıflayanların dediğine göre sindirim sistemimizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Aynı zamanda günümüzde yapılan araştırmaya göre faydalarını saymakla bitiremediğimiz yulaf ezmesinin cilt bakımında da etkili olduğu görülmüştür, cilde de iyi gelir.

Müsli, Yulaf ve Gevrekler ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Müsli, yulaf ve gevrekler, tam tahıllı ve kuru yemişler ile zenginleştirilmiş bir içeriğe sahiptir. Bu sebeple de vücut için gerekli olan vitamin ve mineralleri içerirken, aynı zamanda az miktarda kaloriye sahiptirler. Lif oranın yüksek olması ile birlikte de diyet listelerinde yer alır, yani kilo verme konusunda oldukça iyi bir yardımcıdır. Hızlı kilo vermek isteyen ama bir yandan da sağlıklı beslenmek isteyenler için bu grupta yer alan besinler tok tutan harika seçimlerdir. Gün boyu Müslinin faydalarını ya da gevreklerin tokluk hissini hissedecek ve kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Tüm bu etkiler için ise kaliteli markaların zengin içerikli ürünlerini tercih etmeniz gerekiyor. Bu amaçla bir araya getirdiğimiz ürünleri inceleyebilirsiniz ve güvenle satın alabilirsiniz. Sizin için cazip fiyatlar ve hızlı gönderim imkânları sunuyoruz. Sipariş vermek ise son derece kolay! Hemen şimdi sipariş verebilirsiniz…