0850 255 0707
0

Likit Amino Asit Nedir?

Likit amino asit, özellikle spor yapıyor ya da vücut geliştirme ile ilgileniyorsanız mutlaka duymuş olduğunuz bir sporcu takviyesidir. Öncelikle konuya amino asitler ile başlayacak olursak, amino asitlerin vücut gelişimi için son derece önemli olduğunu ve kaslarımızın gelişimini destekleyen, kas yıkımını engelleyici etki gösteren ve yaptığımız antrenmanlardan daha fazla gözle görülür verim almamızı sağlayan bir destek olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple de spor yapanlar için amino asit takviyelerinin birer olmazsa olmaz olduğunu söyleyebiliriz. Diğer taraftan likit amino asit denildiğinde anlamamız gereken de toz formundaki amino asit gıda takviyelerinin sıvı hale getirildiği içeceklerdir. Likit amino asitlerin hızlı bir şekilde emilim göstermesi, klasik amino asit kapsüllerinden farklı olmasını sağlarken, önemli bir farklılık daha karşımıza çıkıyor. Esansiyel amino asit! 20 standart amino asitin varlığından söz ediliyor. Bunların 8 tanesinin ise esansiyel nitelikli olduğu ve vücut tarafından üretilemediği için ancak besinler ve özel takviyeler ile alınabildiği biliniyor. Likit amino asitler ise bu esansiyel amino asitleri de içermesi sebebi ile oldukça önemli bir besin takviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Likit Amino Asit Ne İşe Yarar?

Likit amino asitin, klasik amino asit kapsülleri ile aynı içeriğe sahip olması faydalarının da aynı olması anlamına geliyor. Ancak bununla birlikte likit olarak alınan amino asit takviyesinin ekstra faydaları da söz konusu. Likit amino asit faydalarına geçmeden önce ne işe yarar sorusuna cevap verecek olursak ise bir tür amino asit ürünü olduğunu ve temelde sadece formu ile farklılaştığını söyleyebiliriz. Ancak bununla birlikte en etkili amino asit ürünü olduğunu da söylememiz gerek. Sıvı olması sebebi ile son derece hızlı bir şekilde vücutta emilim gösterir. Dolayısıyla hızla kaslarımıza destek olmaya başlar. Bu sebeple de spor öncesi ve sonrası tüketilmesi, klasik amino asit ürünlerine nazaran çok daha hızlı bir şekilde etkinliğinin başlaması anlamına gelir. Sadece beslenme ile tüm amino asitleri yeterli miktarda alıp, kaslarınızı kas yıkımına karşı korumanız pek de mümkün değil. Ancak likit amino asitler, tam da ihtiyaç duyduğunuz miktarda içeriği ile fayda sağlar. Peki, olumlu etkileri nelerdir? Yani likit amino asit faydalarına daha yakından bakacak olursak, ne tür etkiler karşımıza çıkıyor bir de bu konuya bakalım ve beslenme planımızı buna göre yapalım.

Likit Amino Asit Faydaları

Likit amino asit tavsiye edilen ve sporcular için de olmazsa olmaz olarak nitelenen bir ürün. Peki, ne tür faydaları var? Sağlığımız açısından çeşitli faydalar ile karşımıza çıkmaktadır. Örneğin; kan basıncını düşürücü etki gösterir ve bu sebeple kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini de azaltmaktadır. Diğer taraftan enerji verici etki göstermektedir. Beyin fonksiyonlarını iyileştirici etki göstermesi ise yüksek konsantrasyon gibi harika bir faydayı karşımıza çıkarır. Protein tozu kullanımı, vücut geliştirme için oldukça önemli. Bu besin takviyesini kullanırken, vücudunuzda da daha fazla protein üretilmesini istiyorsanız likit amino asitleri hayatınıza dahil etmelisiniz. Önemli ve dikkat çekici faydalarından bir diğeri ise metabolizma hızını artırmasıdır. Buna bağlı olarak da yağ yakımını hızlandırıp, kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Bu tür problemleri olanlar için de harika bir besin takviyesi olarak karşımıza çıkar. Ayrıca bu tür özellikleri ile vücut geliştirme ile ilgilenenlerin de gözdesidir.

Eğer antrenmanlarınız öncesinde likit amino asit tüketirseniz, egzersiz sırasında yağsız kas kütlenizin erimesini engellemiş olursunuz. Üstelik zarar gören kas kütleniz varsa da likit amino asitler sayesinde onarılacaktır da. Son olarak likit amino asitlerin faydalarından bir diğeri de kemik erimesi, kemik kaybı ve böbrek hastalıkları gibi çeşitli hastalıklara karşı koruyucu nitelikte olmasıdır. Bu besin takviyesini kullanırken, aynı zamanda vücudunuzu çeşitli rahatsızlıklara karşı da korumuş olacaksınız. Kısacası birkaç avantajı bir arada elde etmiş olacaksınız.

Likit Amino Asit Zararlı mı?

Likit amino asitler ile ilgili en çok sorulanlardan biri de zararlı olup olmadığı yönünde oluyor. Likit amino asitlerin herhangi bir zararı bilinmemektedir. Bugün kaydedilmiş bir zararı söz konusu değildir. Bunun yanı sıra yine de ister kapsül amino asit, ister likit amino asit kullanın ama bilinen belli ve büyük markaları tercih edin. Kaynağı belli olmayan sözde besin takviyelerinin ortaya çıkarabileceği durumlar kestirilemeyebilir. Dolayısıyla bu yönde bir tereddüdünüz varsa, bilmelisiniz ki kaliteli ürünleri tercih ettiğiniz sürece ve doğru miktarlarda doğru bir şekilde kullandığınız sürece likit amino asit zararları diye bir şey söz konusu olmayacaktır.

Likit amino asit fiyatları da işte yine bu konu ile alakalı olarak belli bir seviyede seyretmektedir. Likit amino asit çeşitlerinin her biri farklı bir fiyatla karşımıza çıkabilir ancak çok anormal fiyatlar ve bilinmeyen markalar ile karşılaşıyorsanız bu durumu sorgulamalı ve araştırmalısınız. Biz en iyi likit amino asit markalarını karşınıza getiriyor, en güvenilir alternatifleri sunuyoruz. Protein sentezini etkileyen, esansiyel ve esansiyel olmayan amino asitleri içerek bu tür likit besin takviyelerini alırken, siz de özenli davranın ve kaliteyi sunduğumuz bu adreste hızlıca seçimlerinizi yapın. Kalite, mümkün olan en uygun fiyat ve geniş çeşitlilik ile harika bir alışveriş yapabilirsiniz.

Likit Amino Asit Nasıl Kullanılır?

Sporcu besini denildiğinde en harika sonuçlara ulaşmamızı sağlayan likit amino asit göz ardı edilemez. Öyleyse, böylesine etkilere sahip olan bu ürünü nasıl kullanmalıyız ki en fazla faydayı elde edelim? Amino asitler olarak ifade edilen 20 kadar çeşitten söz etmiştik. Tüm bu çeşitliliği içinde barındıran likit amino asidi, özellikle antrenman öncesi kullanmanız, spor yaptığınız zaman zarfında kaslarınızı koruyacaktır. Kas yıpranmasını önleyeceği gibi antrenman sonrasında devam eden kas yorgunluğunu da alacaktır. Doğru bir kullanım için ise yemek öncesini tercih etmekte fayda var. Yemeklerden önce sade olarak ya da meyve suyu içerisine karıştırarak sıvı amino asit takviyesi alabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki bu tür ürünlerin kullanımında düzenli egzersiz yapmak ve de sağlıklı bir beslenme şekli çok önemlidir. Eğer kullandığınız bu tür sporcu takviyeleri ile maksimum faydaya ulaşmak istiyorsanız, hem kullanım zamanlarına dikkat etmeniz gerekir, hem de sağlıklı beslenme diyeti ile düzenli spor yapma alışkanlığı söz konusu olmalıdır. Bu aşamada likit amino asit mi protein tozu mu şeklinde sorular ile karşılaşılmaktadır ancak her ikisinin de yeri ve önemli farklı olduğu için, her ikisi de tercih edilebilir. Siz de en doğru adresten besin takviyelerinizi alın, gözünüz arkada kalmasın. En güvenilir seçenekleri sizler için mümkün olan en uygun fiyatlar ile listeledik. Hemen parmaklarınızın ucunda sıralanan her bir ürün sağlıklı bir şekilde vücut geliştirme yapabilmeniz için derlendi. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ya da doğrudan siparişinizi vererek hızlıca ürünlerinize ulaşabilirsiniz. Amino asitler, protein tozları, whey protein ve benzeri sayısız ürün için doğru yerdesiniz.