0850 255 0707
0
BigJoy Betaine 120 Tablet

BigJoy Betaine 120 Tablet

80,00 TL

89,00 TL

BigJoy AminoBig 330 Tablet

BigJoy AminoBig 330 Tablet

134,00 TL

149,00 TL

Kompleks Amino Asit Nedir?

Kompleks amino asit, adından anlayabileceğiniz üzere bir tür amino asit karışımıdır. Normal şartlarda bir kişi antrenmanları ve yaşam şekli ile doğru olarak ortaya çıkan amino asit ihtiyacını besinlerden karşımaya çalışırsa, bu oldukça karışık ve zor olabilir. Hatta mümkün olmayabilir. Ancak mevcut olan 20 çeşit  farklı amino asidin tamamını bir araya getiren ve kolayca almayı sağlayan Kompleks amino asit ürünleri, sporcular için de büyük bir kolaylık olmaktadır. Üstelik amino asit çeşitlerinin her biri farklı niteliktedir ve alım miktarları da farklı olacaktır. Bunu besinler aracılığı ile klasik yöntemler ile gerçekleştirmemiz pek mümkün olmayacaktır. Oysa kompleks amino asit ürünleri, doğru oranlarda amino asit içeriğine sahiptir. Kompleks amino asit ürünleri içerisinde bulunan temel amino asit türleri ise Glutamin, BCAA, AOL ve Silk amino asitler (SAA) olmaktadır. Tüm bu amino asit takviyelerinin tek tek alınması yerine bir arada alınması ise şüphesiz ki son derece mantıklı bir hareket olacaktır. Peki, kas gelişimini destekleyen ve daha pek çok sebeple olmazsa olmaz olarak nitelenen amino asit faydaları nelerdir?

Amino Asit Faydaları

Amino asitlerin faydalarının en önemlisi ve ilk akla geleni tabi ki kas gelişimine olan pozitif etkileridir. Düzenli bir kullanımda kas gelişimi için ne denli önemli olduğunu gayet net bir şekilde görebileceğiniz amino asit takviyelerinin önemli bir diğer faydası ise erkeklik hormonu artışı göstermesidir. Kullananların iddia ettiği bu durum sebebi ile özellikle erkeklerin amino asit tercih ettiği gözlenmektedir. Kalori ve yağ değerlerinin düşük olması ise amino asit alırken kilo almak istemeyenler için olumlu bir özellik olarak değerlendirilebilir. Kilo alma kaygısı yaşamadan amino asit alabilirsiniz kısacası. Amino asitlerin spor yapanlar için önemli bir faydası ise vücut yorgunluğunu alması ve daha enerjik hissettirmesidir.

Kas gelişimine olan etkilerinin yanı sıra ise kasların onarımını da desteklemektedir. Özellikle antrenman sonrası kullanımında kas kaybını engellemektedir ve bu sebeple oldukça önemli bir takviyedir. Amino asit faydalarını kısaca bu şekilde ifade edebiliriz ki, sadece kaslara olan etkileri dahi tercih etmek için oldukça geçerli sebeplerdir. Amino asitler sporcu hedeflerine ulaşmayı da bu şekilde kolaylaştırmaktadır.

Kompleks Amino Asit Ne İşe Yarar?

Kompleks amino asitler, sporcu gıdaları arasında yer alan en özel alternatiflerden biridir. Pek çok faydalı özelliği sebebi ile günümüzde çokça tercih ediliyor. Kompleks amino asitler, bahsettiğimiz üzere sporcuların ihtiyaç duyacakları temel bileşenleri içerir ve buna bağlı olarak da sayısız fayda ile karşımıza çıkar. Peki, genel anlamda kompleks amino asit ne işe yarar? Protein yapı taşı olduğundan amino asitlerin genel olarak faydaları protein ile aynıdır. Özellikle kas gelişimi söz konusu olduğunda amino asitlerin önemi ön plana çıkıyor.

Antrenman sonrasında amino asit takviyesi kullanmak kaslarınızın yıpranmasının önüne geçer ve normal şartlarda egzersiz sonrası yaşanan kas yıkımı amino asit ile birlikte söz konusu olmaz. Aynı şekilde kas dayanıklılığı için de kompleks amino asit oldukça önemlidir. Kaslarınızı korumak, gelişimini desteklemek ve yaptığınız antrenmanlardan daha fazla verim almak için kompleks amino asitlere ihtiyaç duyarsınız. Bu sayede 20 kadar olduğu ifade edilen amino asit türlerinin her birini almak için ayrıca çaba göstermenize gerek kalmaz. Ayrıca her bir amino asitten belli oranlarda alınması gerekir. Kompleks amino asitler, doğru oranlarda amino asitlerin bir araya gelmesi sonucu elde edilen ve satışa sunulan takviyelerdir. Kısacası hastalık ve diğer sorunlara da faydası olmakla birlikte en önemli işlevi kaslarımız üzerinde gözlenmektedir.

Kompleks Amino Asit Kullanımı

Kompleks amino asitlerin içerisinde bulunan amino asit türlerinin maksimum fayda ile kullanılabilmesi için bazı kullanım önerilerine dikkat etmek gerekiyor. Pek çok takviye gıda arasından amino asitler sporcular için daha önemli ve öncelikli olarak ifade edilmektedir. 20 adet kadar olan amino asitlerin,  sporcu hedeflerine göre farklı tüketimleri söz konusu olabilir. Ancak uygun oranlarda bir araya getirilen kompleks üründe, özellikle antrenman öncesi ve sonrası kullanım önerilmektedir. Bu sayede maksimum fayda gözlenebilir. Unutulmamalıdır ki amino asitler yapay değildirler ve amino asit profiline dikkat edildiğinde de ne kadar sorunsuz bir takviye olduğu görülebilir.

Bu tür sporcu gıda takviyeleri genellikle tablet olarak karşımıza çıkıyor ve kullanımında da buna göre hareket etmek gerekiyor. Kullanım miktarınız kişisel durumunuza göre değişiklik gösterebilir, ancak normal şartlarda birer tablet şeklinde kullanılmaktadır. Eğer fazla geldiğiniz düşünüyorsanız, yarım tablet olarak da kullanabilirsiniz. Sporcular, özellikle de profesyonel olarak sporla ilgilenenler genellikle katı diyetler uygularlar. Bu sebeple de tam ya da yarım tablet kompleks amino asit kullanımı, diyetinize göre değişiklik gösterebilir. Doğru oranda kullanım ile maksimum faydaya ulaşabilirsiniz. Bu tür ürünlerin kullanımında dikkat edilmesi gerekenler gördüğünüz üzere aslında çok basit. Antrenman öncesi ve sonrası kullanılması ise en önemli nokta…

Kompleks Amino Asit Fiyatları

Kompleks amino asitlerde, oldukça fazla alternatif ile karşılaşıyoruz. Dolayısıyla aslında bu tür ürünlerin fiyatlarından önce çeşitleri konuşuluyor. En iyi amino asit hangisidir ya da en iyi kompleks amino asit hangisi gibi sorular bizi şaşırtmıyor. Soruların cevabı ise belli… Kişiye göre, tercihe göre, bütçeye göre ve de kişisel ihtiyaca ya da yapılan spora göre bu durum değişebilir. Diğer taraftan amino asit fiyatlarından söz etmeden önce çeşitliliğe vurgu yapan ve sıkça karşılaşılan bir sorudan söz edelim; Kompleks amino asit mi BCAA mı? Aslında bu karşılaştırma biraz hatalı diyebiliriz. BCAA, kasları koruyan, vücudun protein absorbe etme kabiliyetini artıran bir amino asit türüdür. Dolayısıyla  Kompleks amino asitler ile kıyaslanmamalıdır. Kompleks ürün içerisinde BCAA’nın yanı sıra daha pek çok amino asit yer alıyor ve daha fazla fayda elde etmemizi sağlayacaktır.

Peki, fiyatlar ne seviyede? Kompleks amino asit fiyatlarında oldukça geniş bir çeşitlilik ile karşılaşıyoruz. Protein tozundan amino asitlere kadar pek çok üründe de bu çeşitlilik söz konusu. Çünkü markalara göre, içerdiği amino asit çeşitliliğine göre  ve hatta amino asitlerin ürün içerisindeki oransal farklılıklara göre fiyatlar değişebilir. Ayrıca küçük ve büyük boyutlarda ürünlerin de fiyatları yine birim bazda değişebiliyor. Büyük ambalajları tercih ettiğinizde aslında çok daha uygun fiyatlı amino asit almış olabilirsiniz. Pek çok internet sitesinde satışı yapılan ve farklı fiyatlar ile sunulabilen bu tür ürünleri geniş kapsamlı bir araştırma ile almanızda fayda var.

Supplementler arasından amino asitler en önemli ve en gerekli takviyelerden biri olduğu için günümüzde çokça ilgi görüyor. Bu sebeple de birbirinden farklı adreslerde farklı fiyatlar ile karşımıza çıkabiliyorlar. Ancak sitemizde gördüğünüz ürünler hem en kaliteli seçeneklerdir hem de amino asitler yapay değildirler ve doğada bulunan kaynakları ile sağlıklıdırlar. Özellikle en ünlülerinden biri olan Weider amino asit gibi tercih edilen ürünleri burada en uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Bilgi almak için ise hemen şimdi iletişime geçebilir, hızla seçiminizi yapıp siparişinizi verebilirsiniz. Vücut geliştirme yolculuğunda verdiğiniz emeklerin karşılığını fazlası ile almak için siz de doğru takviyeler ile çalışmalarınızı desteklemelisiniz.