0850 255 0707
0

Gainer Nedir?

Gainer denildiğinde akla gelen kontrollü ve sağlıklı bir şekilde kilo almaktır. Bu amaçla üretilen ürünlerdir Gainer ürünleri. Temelde günlük alınan kalori miktarını artırmayı hedefleyen, yüksek kalorili protein tozu olarak tanımlayabiliriz bu tür ürünleri. Kas inşasına destek olan, protein, karbonhidrat ve bir miktar da yağ içeren özel bir supplementtir. Bu içeriği sebebi ile de kilo aldırıcı olarak ifade edilir ve halk arasında da bu şekilde bilinir. Ayrıca karbonhidrat tozu olarak da adlandırıldığını duymaktayız. Vücut geliştiricilerin en çok tercih ettiği ürünlerden biri olan kilo aldırıcılar, sahip oldukları bu içerik ile spor yapan ya da yapmayan, kas kütlesi artışı hedefleyen ya da kilo almak isteyen pek çok kişi için cazip bir seçenek olabilir. Peki, kilo aldırıcı ürünler nasıl kullanılmalı, nasıl ve nelere dikkat ederek tüketmek gerekiyor? Hedeflenen sonuçları alabilmek için belli bir kullanım miktarına ve kullanım şekline sadık kalmak şart. İşte kullanım şekli…/

Gainer Kullanımı

Gainer kullanımı, sadece sporcular için değil, kilo problemleri olanlar için de önemlidir. Günümüz şartlarında beslenmemize dikkat etmemiz çok da kolay değil. Bu durumda aşırı kilolar ya da kilo alma problemleri ortaya çıkabiliyor. Kilo almak isteyenler için ise bu ürün akla geliyor. Yüksek kalori alma imkânı tanıyan, kalori ihtiyacını sağlıklı kaynaklardan sağlayan ve kilo alamıyorum diyenler için pratik bir çözüm olan kilo aldırıcı ürünler, sabahları tek porsiyon olarak tüketilebilir. Eğer yoğun bir antrenman gerçekleştirecekseniz ise ekstra 1 porsiyon da antrenman sonrasında alabilirsiniz. Antrenman sonrası kullanımında kas onarımına katkı sağlayacak yani kas kaybını engelleyecektir.

Gainer kullanımında önemli bir noktaya da değinmemiz gerek. Kilo almak isteyenler, özellikle hızlı kilo aldırıcı olduğunu düşünenler kontrolsüzce kilo aldırıcı ürünlerin kullanılmaması gerektiğini bilmeliler. Kilo aldırıcı ürünler sınıfında yer alsa da bu tür karbonhidrat tozları belli bir oranda alınmalıdır. Ürünün üzerindeki kullanma talimatına uyarak beslenme düzeninize bu supplementi dâhil etmelisiniz.

Gainer Kilo Aldırır mı?

Bahsettiğimiz üzere Gainer, halk arasında kilo aldırıcı olarak bilinir ve kilo almak isteyenlerin tercihi artık kilo aldırıcı yiyecekler değil, bu tür özel ürünlerdir. Belli oranlarda karbonhidrat, protein ve yağ içeriğinin olması, bu ürünleri cazip kılıyor. Gıda takviyeleri alırken hem içeriğini, hem de oluşturabileceği etkileri bilmek gerekiyor. Bu grupta yer alan ürüneler gerçekten de kilo aldırıcı etki gösterecek, doğru tüketildiğinde sağlıklı bir şekilde kilo almayı sağlayacak bir üründür. Önemli bir enerji kaynağı olan ve bu grupta yer alan ürünler, kilo almaya yardımcı olur ve vücut şekillendirmeye önemli katkılarda bulunur.

Gainer Kilo Aldırıcı Zararlı mı?

Gainer kilo aldırıcı ürünler içerisinde insan sağlığına zararlı bir içerik bulunmadığı gibi, bu güne kadar yapılan araştırmalarda da hiçbir zararı tespit edilmemiştir. Yani Gainer zararlarından söz etmek pek de mümkün değil. Bununla birlikte, Gainer kullananlar için önemli bir uyarıda bulunmak gerek. Her yiyeceğin fazlası zararlı olduğu gibi Gainer kilo aldırıcı ve benzeri supplementlerin de fazlası alındığında zararlı olacaktır. Pro Gainer ve Mass Gainer ve benzeri ürünleri doğru miktarlarda tükettiğiniz sürece endişe etmeden kullanabilirsiniz. Karbonhidrat ve protein içeriği ile dengeli bir beslenme sağlayan ürünlere ulaşmak ise çok kolay. Bağışıklık sistemine de destek olan bu takviyeleri, haddinden fazla kalori almadan, kaslarınızı besleyerek tüketebilirsiniz ve en kaliteli alternatiflere de burada ulaşabilirsiniz. Gainer Optimum ve benzeri seçenekleri, uygun fiyatlı ürünleri ve çok daha fazla supplementi buradan kolayca sipariş edebilecek, hızla teslim alabileceksiniz. Alanında uzman ve bilgili ekibimiz bu süreçte size destek olmak üzere bekliyor. Hadi, siz de hemen şimdi antrenmanlarınızı bir üst seviyeye çıkarak ürünleri seçin!