0850 255 0707
0

İzole Protein Nedir?

İzole proteinler, basit bir tanım yapacak olursak proteinler arasında en saf halde olanlardır. Saf protein olan İzole Whey proteini, en az %90 oranında protein içerdiği için, piyasadaki en yüksek protein içeriği olarak bilinir. Whey protein tozunun yoğun içerikli olanı şeklinde ifade edebiliriz. İzole Whey proteini ya da Whey proteini izolesi gibi tanımlamalar ile karşılaşmak da mümkündür. Ancak bu özel sporcu takviyesinin işlevi çok daha önemli bir konu… Sporcuların neredeyse tamamının bu grupta yer alan ürünleri kullandığını biliyoruz. Hele de profesyonel olarak vücut geliştirme ile ilgileniyorsanız, izole protein tozunun önemini de biliyorsunuz demektir. O halde şimdi sözü çok uzatmadan İzole protein ne işe yarar, vücutta nasıl bir işleve sahiptir yakından inceleyelim.

İzole Protein Ne İşe Yarar?

İzole protein, yüksek protein oranına sahiptir ve buna bağlı olarak da çeşitli faydaları beraberinde getirir. Protein tozu kullanımı, sporcular için hedefe yaklaştıran ve sağlıklı bir şekilde kas yapmayı sağlayan bir uygulama ve izole protein söz konusu olduğunda ortaya çıkan etkiler ise oldukça güzel. İzole protein vücutta belli faaliyetleri ile dikkat çekiyor. Kas kütlelerine olan etkisi oldukça önemli ve antrenman öncesinde, sırasında ve antrenman sonrasında kullanımı ile performans arttırıcı olmaktadır. Yüksek miktarlarda içerdiği protein sayesinde İzole proteinler, vücutta Whey protein tozu etkileri göstermektedir.

İzole proteinler, saf halde olduklarından kaliteli proteinler olarak tanımlanıyorlar. Ayrıca yağ, karbonhidrat ve de laktoz alımını sınırlandırdıysanız, İzole proteinler tam size göre bir takviye haline gelmiş demektir. Vücudunuzun bu durumuna uyum sağlayabilirler. İzole proteinin vücuttaki faaliyetlerinde önemli bir özelliği ise hızlıca emilim göstermesi ve vücudun ihtiyaç duyduğu takviyeyi zaman kaybetmeden sağlamasıdır. Spor yapanların izole proteinleri tercih etmesinin önemli bir sebebi budur. Kas gelişimine önemli katkıları bulunan İzole Whey proteinler, aktif yaşama sahip olanlar için günlük protein ihtiyacını karşılayacak, antrenmanlarını da daha verimli hale getirecektir. Mevcut kas kütlesinin korunmasını sağlayan, bununla birlikte kas yıkımına engel olan ve düşük yağ ve karbonhidrat oranı ile sporcuları memnun eden İzole protein tozu, zayıflamak isteyenlerin de seçimidir. Metabolizma süreçlerinde de etkin rol oynadığı unutulmamalıdır. Önemli bir özelliği ise düşük laktoz içeriğine sahip olmasıdır. Bu sebeple süt ve süt ürünlerini tüketemeyenler dahi rahatlıkla İzole proteini çalışmalarına dâhil edebilirler.

İzole Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

İzole protein, spor yapanların çokça karşılaştığı bir destek üründür. Diğer proteinlerden farkı ise protein oranında ortaya çıkıyor. Bugün piyasada bulunan İzole proteinlerin her biri en az %90 oranında protein içermektedir ve bu oran klasik protein takviyelerinden çok daha fazladır. Örneğin, Whey protein tozunun protein oranı, İzole Whey protein tozundan oldukça düşüktür. Yani bu iki ürün arasındaki önemli bir fark olarak protein oranından söz edebiliriz. Bunun dışında ise laktoz oranı karşımıza çıkıyor. Laktoz içermediği için İzole protein tozu, süt ve süt ürünlerini kullanamayanlar için de cazip bir protein takviyesi haline gelir. İzole proteinlerin, oldukça yoğun ve karmaşık bir işlemden geçiyor olması ise fiyat farklılığını ortaya çıkarır. Bugün ne yazık ki İzole Whey proteinleri, klasik Whey proteinlerinden çok daha yüksek fiyatlara satın alabiliyoruz. Ancak bunun karşılığında aldığımız ürünün protein yoğunluğu da tatmin edici oluyor.

Bu iki protein takviyesi arasındaki farklılıklardan biri de karbonhidrat ve yağ içeriğinde ortaya çıkıyor. Karbonhidrat ve yağ oranı düşük olan proteinleri hedefleyenler konsantre yani izole protein tercih etmeliler. Bunların dışında çok da kayda değer bir farklılık söz konusu değil. Uzun vadeli kullanımda bakıldığında her ikisinde de benzer sonuçlar elde edilecektir. Kullanım şekli de benzer olmakla birlikte kişiye özel olarak planlanmalıdır. Bu sebeple İzole protein tozu kullanımı konusuna ayrıca değinmemiz gerekiyor. Hem Whey proteini ile bu konuda benzeşiyorlar, hem de kişiye özel olarak planlanması, doğru oranda protein almanızı sağlayacaktır.

İzole Protein Kullanımı

İzole protein kullanımı, bugün profesyonel ya da amatör olarak spor yapan pek çok kişinin tercihidir. Özellikle antrenmanların sonrasında alınması önerilir. Bu sayede kasların hızlıca katabolik yani kas yıkımı sürecine girme eğiliminde olması, anabolik yani kas yapımı sürecine dönüştürülür. Bu önemli etkinliği sebebi ile antrenman sonrası kullanımı daha çok önerilir. Ancak bununla birlikte antrenman öncesi ve antrenman sırasında da kullanımı uygundur. Tıpkı klasik Whey protein tozlarında olduğu gibi, İzole protein tozları da bu sistemle kullanıldığında egzersizlerin daha verimli olmasını, vücut geliştirme anlamında hedeflenenlerin çok daha hızlı bir şekilde elde edilmesini sağlamaktadır.

İzole Protein Fiyatları

İzole protein fiyatları, standart protein tozları ile yaptığımız kıyaslamada bahsettiğimiz üzere biraz daha yüksektir. Çünkü çok daha yoğun ve karmaşık bir üretim süreci sonucunda ortaya çıkar. Buna bağlı olarak da yüksek fiyatlar ile piyasaya sunulur. Diğer taraftan online mağazalarda oldukça uygun fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Kaliteyi uygun fiyatlar ile sunma hedefi ile çıktığımız bu yolculukta, sizin için en kaliteli ve en güvenilir markaları bir araya getirdik. Üstelik İzole protein tozu, Whey protein tozu, Amino asitler ve benzeri çeşitli takviyeleri hem geniş bir çeşitlilik ile sunduk, hem de mümkün olan en uygun fiyatları tesis ettik. Dolayısıyla bu çeşitlilik içerisinde çok daha sağlıklı bir şekilde seçim yapabilir, size ve antrenman yoğunluğunuza uyan ürünleri tercih edebilirsiniz. Optimum Hydrowhey izole protein, Multipower İzole Protein ve Weider Cfm İzole Protein gibi oldukça başarılı alternatiflerin yanında Hardline İzole Protein, Muscletech İzole Protein ve Olimp İzole Protein de burada parmaklarınızın ucunda yer alan başarılı seçeneklerdir.

Sipariş vermenin son derece kolay olduğu internet sitemizde, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ise rahatlıkla bize ulaşabilirsiniz. Ekibimiz memnuniyetle size yardımcı olacaktır. Sonrasında ise siparişinizin aynı gün kargolanması sayesinde, hızlıca ürününüze ulaşacak ve antrenmanlarınızı çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Daha enerjik olacağınız, uzun vadede ciddi faydalar göreceğiniz İzole protein tozu ve benzeri ürünleri hemen şimdi sipariş edin… Vücut geliştirme gibi zorlu fakat keyifli olan bu yolculukta, en iyi desteği burada bulacaksınız. Yoksa siz hala seçiminizi yapmadınız mı? Sipariş vermek için geç kalmayın…

İzole Protein Çeşitleri

Hidrolize
İzole
CFM

İzole proteinler yağ, şeker ve karbonhidrat oranları sıfır veya sıfıra yakın olan ürünlerdir. Bu durum bu ürünlerin kana karışımını hızlandırarak kas gelişiminin hızlanmasında olanak sağlayacaktır.

Genellikle izole proteinler daha saf protein tüketmek isteyen ve karbonhidrat-şeker-yağ oranına dikkat ederek bir diyet içinde olan sporcular tarafından tercih edilir.