0850 255 0707
0
Bsn True-Mass 1200 - 4800gr

Bsn True-Mass 1200 - 4800gr

439,00 TL

499,00 TL

Hacim (Builder) Nedir? (Hacim Ürünleri Nelerdir?)

Hacim ve kilo kazanma isteği, son yıllarda görünümüne özen gösteren ve özellikle de spor yapan kişilerde gözlemlenebiliyor. Çağımızın güzellik algısı, erkeklerde daha kaslı ve yapılı bir görünümü ön plana çıkarırken, kadınlarda da benzer şekilde hem enerjik hem de kaslı bir görünümü ortaya koymaktadır. Bu durumda da kişilerin kilo ihtiyacı ortaya çıkmakta ve hacim kazanmak olarak tarif ettiğimiz kasların gelişmesi ve dolgun bir görünüme kavuşma arzusu söz konusu olmaktadır. Peki, Hacim ürünleri nelerdir, kas kütlesi kazanmak için nelere dikkat etmek, hangi sporcu takviyelerini kullanmak gerekir? İşte can alıcı soru bu! Öncelikle bu tür sporcu takviyelerinin bu aşamada bir gereklilik olduğunu ifade edelim. Çünkü Builder ürünleri kullanmadan, sadece beslenme ile hacim artırmak neredeyse imkânsız. Böyle bir beslenme düzeni yaratıp, tüm bu ihtiyaç duyulan besinleri almak hem bir külfet olacaktır, hem de gereksiz bir şekilde yağ, şeker ve kalori alınmasına sebep olabilecektir. Oysa protein sentezini tetikleyen, beslenme programınıza da gayet kolay bir şekilde uyum sağlayabilecek olan kas kütlesi artıran ürünler, pratik bir çözüm olacaktır.

Bu aşamada protein tozu ve amino asitler gibi önemli etkenlerin bir araya geldiği ürünler, Builder ürünleri olarak ifade edilir ve kaslara hacim kazandırmak için beslenme düzenini şekillendirirken de mutlaka bu ürünlere yer verilir. Fitness hacim programında hem uygun antrenmanlar ile kas artışı yakalamanız sağlanacaktır, hem de alacağınız Builder ürünleri ile kas kütlesi artışı gözlemlenecektir. Toz halde sunulan bu ürünler genel olarak %75 oranında karbonhidrat içeriğinin yanı sıra %25 oranında da protein içerirler ve belli oranlarda sıvı ile karıştırılarak tüketilirler. Bu aşamada Gainer ürünleri, Pro Gainer, Weight Gainer, Karbonhidrat tozu ve Super Mass gibi isimler ile karşılaşabilirsiniz.

Hacim (Builder) Ürünleri Ne İşe Yarar?

Vücut geliştirme için son derece önemli olan Builder ürünleri, Whey protein gibi faydalı proteinler ile yine özel karbonhidrat içeriklerine sahiptir ve bu sayede antrenman öncesi ve antrenman sonrasında kullanılarak kas kütlelerini artırmak gibi önemli bir etkide bulunurlar. Bu bağlamda karbonhidrat içeriği ile doğru orantılı olarak kilo aldırabilirler. Yani kilo aldırıcı ürünler arayanlar için de bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Karbonhidrat ve protein içeriği sayesinde ince yapılı olan kişilerin hacim artışı ve beraberinde kilo alımı da mümkün olmaktadır. Spor programı ile bu takviyenin desteklenmesi halinde, vücudumuzun kas artışı söz konusu olacak, vücut geliştirme çalışmalarımız meyvelerini verecektir. Ayrıca Builder ürünlerin kullanımı ile vücudun Kreatin ihtiyacı da karşılanacaktır.

Hacim Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Toz halde sunulan hacim ürünlerinin kullanımı ürüne göre değişiklik gösterebilir. İçeriğe göre farklı miktarlarda tozun süt gibi sıvılar ile karıştırılması durumunda sporcu takviyesi hazır olacaktır. Aldığınız ürünün üzerindeki talimatı dikkate almalısınız. Bununla birlikte antrenman öncesi ve antrenman sonrası kullanım önerilir. Bu şekilde daha çok verim alabilir, kaslarınızdaki gelişimi gözlemleyebilirsiniz. Süt gibi protein anlamında zengin sıvıları tercih etmeniz de sizin için iyi olacaktır. Sitemizde satışa sunulan kas geliştirici ürünler ise bulabileceğiniz en kaliteli ve en güvenilir alternatiflerdir. Bu ürünleri kullanarak siz de beslenme düzeninde antrenmanlarınıza göre değişiklikler yapabilir, kas ve hacim kazanmak için diyet uygulayabilirsiniz. Eğer siz de nasıl hacim alırım, protein hacim kazanmak için yeterli midir ve kas yapmak için kilo almak gerekli midir gibi sorular ile meşgulseniz, zaman kaybetmeyin tüm cevaplar burada. Tek yapmanız gereken siparişinizi vererek, antrenmanlarınızı bu şekilde planlamak. Hızla ürününüze ulaşmak için hemen şimdi siparişinizi tamamlayabilirsiniz.