0850 255 0707
0

Eklem Sağlığı (Glukozamin)

Glukozamin Nedir?

Glukozamin, özellikle sporcular tarafından tercih edilen bir takviye olmakla birlikte, genel olarak insanların vitamin takviyeleri dışında en çok tercih ettiği destektir. Çünkü özellikle romatizmal rahatsızlıklar gibi eklem rahatsızlıklarında tercih edilir ve 50 yaş üzerinde olanlar da bu tür takviyelere ihtiyaç duyar ve çokça tercih ederler. Sporcular için ise Glukozamin oldukça önemli. Bir tür amino şeker olarak ifade edebileceğimiz Glukozamin, vücudumuzdaki eklem kıkırdağının ana bileşenidir. Bu da kemik sağlığı için temel nitelikli bir destek olduğunu gözler önüne sermektedir. Eklem sağlığı için önerilen en önemli takviye olarak ifade edilir. Glukozamin, karides, ıstakoz ve benzeri kabuklu deniz canlılarının kabuklarından elde edilmektedir ve bunun yanı sıra buğday, mısır gibi bazı bitkilerden de elde edilebilir. Ancak unutulmamalıdır ki, deniz ürünlerine karşı alerjisi olanların dikkatle kullanması ya da kullanmaması önerilmektedir. Bunun için doktorunuza danışabilirsiniz.

Glukozaminin olumlu etkileri kanıtlanmış niteliktedir ve yaklaşık 40 yıldır da devam eden araştırmalar söz konusudur. Dolayısıyla güvenle tercih edilebilir. Peki, detaylı olarak bakacak olursak Glukozaminin faydaları nelerdir, vücudumuzda ne işe yarar ve özellikle de sporcular için ne ifade eder? İşte bu soruların cevapları, bugün Glukozamin kullanan ya da kullanmak isteyenlerin en çok merak ettikleridir. Örneğin, dizdeki kıkırdak aşınmasına ne iyi gelir sorusunun cevabı olarak Glukozamin verilebilir. Ancak bu özel içeriğin faydalarını anlamamız için yeterli değil. Glukozaminin faydaları detaylıca karşınızda…

Glukozamin Faydaları

Glukozamin faydaları denildiğinde öncelikle, eklem artritine olan olumlu etkileri akla geliyor. Pek çok araştırma sonucuna göre Glukozamin, eklem artiriti söz konusu olduğunda önemli bir gelişme kaydedilmesini sağlayabiliyor. Eklem sağlığı için takviye olarak önerilen bu maddenin, eklem sağlığı için vitamin destekleri ile birlikte alınması, oldukça başarılı sonuçlara ulaşılmasını sağlayabilir. Osteoartrit ağrılarının kontrol altına alınması için de yine Glukozamin kullanılabilir. Eklemlerde meydana gelen neredeyse her rahatsızlıkta bu takviyenin faydaları gözlemlenebilir. Eklem sorunlarının yanı sıra Glukozamin, sindirim problemlerinde de etkili olmaktadır. Özellikle inflamatuar bağırsak bozuklukları için faydalı olabilir. Her türlü kemik ağrısının hafifletilmesinde de yine Glukozaminin faydaları gözlemlenebilir. Doğru beslenmeyle birlikte bu takviye sağlığınızı bir üst seviyeye taşıyabilecektir. C vitamini alımının da bu dönemde artırılması önerilir. Bu sayede faydalarını daha etkin bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Glukozamin kullananlar bu uygulamanın etkilerini fazlasıyla gördüklerini ifade ediyorlar. Glukozamin eklem ağrılarını hafifletirken, eklem iyileşmesine de fayda sağlayabilir yani tedavi edici olabilir. Özellikle de spor yapıyorsanız ve ağır antrenmanlar sonrasında kaslarınızda ağrı ve yorgunluk hissediyorsanız, kaslarınızı koruyacak bir destek olarak eklem sağlığı gıda takviyesi olan Glukozamini tercih edebilirsiniz. Gelelim Glukozamin ve kilo alma konularının bir ilgisi olup olmadığına…

Glukozamin Kilo Aldırır mı?

Glukozamin kullanımında kilo alma korkusu yaşayanlar için hemen bu konuya açıklık getirelim. Bugüne kadar yapılan araştırmalarda Glukozamin kullanımının kilo aldırdığına ya da iştah açtığına dair bir kanıt bulunamamıştır. Bununla birlikte kalori içermemesi sebebi ile rahatlıkla kullanılabilir ve kilo endişesi yaşanmamalıdır. Üstelik Glukozamin takviyesi kullanmaya başladığınızda siz de kilo anlamında hiçbir değişiklik yaşamadığınızı gözlemleyeceksiniz. Eklem ağrıları için supplement olarak tercih edeceğiniz Glukozamin, kilo alma endişelerinizi akla getirmesin. Eklem vitamini olarak nitelenen bu takviyenin vücuda zarar verecek herhangi bir yan etkisi de gözlenmiş değil. Siz yeter ki doğru miktarlarda ve doğru bir şekilde kullanın. Ne kilo almanıza sebep olacak, ne de bunun dışında herhangi bir yan etki ortaya çıkaracak. Glukozamin kullanımı ile ilgili merak ettiğiniz detayları ise şimdi en doğru şekli ile paylaşacağız. Böylece siz de ne şekilde, ne kadar Glukozamin kullanmanız gerektiğine dair fikir edinebilir ve Glukozamini hayatınıza nasıl dâhil edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ancak bunun başında şunu da hatırlatalım; bir doktor muayenesi ve önerisi ile Glukozamin takviyesi almanızda fayda var. Bu şekilde çok daha sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.

Glukozamin Kullanımı

Aşırı kilo alma korkusu ya da benzeri sebeplere bağlı olarak Glukozamin ile aranıza mesafe koyuyorsanız, bunu bir kenara bırakmalısınız. Çeşitli eklem sorunlarında, sporcuların eklem ağrılarında karşımıza çıkan bu takviye gıdayı, nasıl ve ne miktarda kullanmamız gerektiğine bakalım hep birlikte. Toz ve kapsül formunda olmak üzere iki farklı şekilde sunulan bu takviyeyi, günlük 1500 – 2000 mg seviyesinde almak yerinde olacaktır. Ancak tek seferde değil de, tüm güne yayarak alınması çok daha iyi sonuç verir. Toz ve kapsül formlarının dışında, düşük miktarlarda Glukozamin içermekle birlikte iyi birer alternatif olabilecek içecekleri tercih edebilirsiniz.

Glukozamin kullanımı ile ilgili önemli bir uyarı yapmakta fayda var. Çünkü genellikle bu tür takviyeler karides, ıstakoz ve benzeri kabuklu deniz canlılarının kabuklarının işlenmesi sonucu elde edilmektedir. Eğer deniz ürünlerine karşı herhangi bir alerjik durumunuz varsa, buğday ya da mısır gibi bitkisel kaynaklı olanları tercih etmelisiniz. Kullanım süresi de bir diğer önemli noktadır. Gıda takviyesi olarak ne kadar süre kullanmak gerekiyor? Glukozamini mümkün olduğu kadar düzenli bir şekilde kullanmak şartı ile oldukça uzun süre kullanabilirsiniz. Ancak bu vücudunuzun ihtiyacı oranında olmalıdır. Örneğin Osteoartrit sorunu olanlar için 3 yıla kadar dahi kullanım önerilebilir. Ancak bunun dışında daha kısa süreli kullanımlar önerilecektir. Kas gücünü koruyacak, antrenman sonrası ağrılarını hafifletecek bir sporcu takviyesi olarak kullanacak olanlar için ise 4 – 8 hafta süreli kullanımlar önerilebilir. Bu şekilde verimli bir egzersiz süreci gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer taraftan sayısız faydası ile karşımıza çıkan ve kaslar ile eklemlere olan etkisi ile sporcular için önemini de ortaya koyan Glukozamini temin edeceğimiz adres de çok önemlidir. Bu sebeple de Glukozamin ve benzeri sporcu takviyelerini alırken dikkatli olmalı, düşük fiyatların sizi kandırmasına izin vermemelisiniz.

Sizin için en seçkin markaları ve en başarılı ürünleri bir araya getirdiğimiz bu adreste, size en yüksek faydayı sağlayacak alternatiflere ulaşabilirsiniz. Üstelik sipariş verme aşamasında da hiç zorlanmayacaksınız. Kolayca sipariş verebilir, zahmetsizce adresinize teslim edilecek olan ürünler ile antrenmanlarınızı destekleyebilirsiniz. Size en uygun fiyatları değil mümkün olan en uygun fiyatları sunuyoruz. Üstelik hızlı kargo ve müşteri memnuniyeti avantajları sayesinde, en hızlı şekilde siparişinize kavuşacaksınız. Dolayısıyla Glukozamin ve bunun yanı sıra sayısız pek çok supplemente burada güvenle, içiniz rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şimdi ise tek yapmanız gereken antrenmanlarınıza odaklanmak ve diyetinizi düzenli bir şekilde sürdürmek. Bu sayede vücut geliştirme hedeflerinize ulaşabilir, antrenmanlarınızdan yüksek verim elde edebilirsiniz. Seçimlerinizi yaptıysanız hemen şimdi sizi sipariş aşamasına alalım. Sağlığınızı korumak, kas ağrılarınızı hafifleterek kas gelişimini desteklemek için daha ne bekliyorsunuz?