0850 255 0707
0

Eklem Sağlığı (Glukozamin)

EKLEM SAĞLIĞI: GLUKOZAMİN NEDİR?

Glukozamin Fosfat

Normalde eklemlerimizde bulunan kıkırdak dokuyu koruyan ve destekleyen bir yapıdır. Ancak yaşın ilerlemesi, aşırı fiziksel aktivite, sakatlanma gibi koşullarda glukozamin ihtiyacı artabiliyor. Bu dönemlerde dışarıdan takviye olarak alınması faydalı olmaktadır. Tabii, kabuklu deniz ürünleri alerjiniz ya da diyabet hastalığınız mevcut değilse. Özellikle ürünün içeriğinde kondroitin sülfat da varsa faydası daha çok artıyor. Hem eklem sağlığını koruyor hem kıkırdak doku tamirini sağlıyor hem de eklemler arası doku sıvısı yapımı artmış oluyor.

Glukozamin Destekleri

Istakoz
Karides
Yengeç
... gibi deniz ürünlerinin kabuklarından sağlanır.

Kondroitin

Köpekbalığı
Sığır Kıkırdağı

... ürünlerinden sağlanır.

Bu doğal destekleri tok karınla kullanmanızı tavsiye ederiz.

Romatizma, eklem ağrısı, kıkırdak aşınması gibi problemleriniz varsa ya da 50 yaş üstüyseniz yahut yoğun spor yapan bir bireyseniz hem sağlığınızı korumak, hem iyileşmek, hem de ağrılarınızı azaltmak adına tercih edebileceğiniz doğal ve faydalı bir takviye olduğunu söyleyebiliriz.

Glukozamin ve kondroitinin günlük dozları kişiye göre ayarlanıyor. Prensip olarak glukozamin için günde 1500 mg’ın, kondroitin için 1200 mg’ın üstüne çıkılmaması tavsiye ediliyor.