0850 255 0707
0
Xpro CLA 90 Kapsül

Xpro CLA 90 Kapsül

129,00 TL

  

CLA Nedir?

CLA, Konjuge Linoleik Asit kavramının kısaltılmışıdır. Bir tür Omega 6 yağ asidi olarak tanımlayabileceğimiz olan bu Linoleik asit, özellikle et ve süt ürünlerinde bol miktarda bulunmaktadır. Yeterince alınmadığı takdirde ise çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. Önemli bir antioksidan olan bu yağ asidi, yiyecekler aracılığı ile yeterli miktarda alamıyorsak ise kesinlikle takviye olarak dışarıdan almamız gerekir. Özellikle kilo problemleri çoğunlukla CLA ile ilgili olabiliyor. Yoğun kilo alımlarının sebebi CLA eksikliği olabilir. Yeterli miktarlarda alındığında ise hem yağ yakımını destekleyecektir, hem de kas oluşumuna katkı sağlayacaktır. Yani yağ yakıcı olarak vücut yağ oranını düşürecek, kas oranını artıracaktır. Bu sebeple özellikle vücut geliştirme ile ilgilenenler, spor yapanlar ve bedenine özen gösterenler için oldukça önemlidir. Peki, biraz daha yakından bakacak olursak, bu yağ asidi vücudumuzda ne işe yarar, ne tür bir işleve sahiptir?

CLA Ne İşe Yarar?

Linoleik asidin biraz farklı bir formu olan ve Omega 6 yağ asitleri arasında yer alan bu madde, vücudumuzda önemli bir antioksidan olarak varlık gösterir. Yağ yakımını destekleyici niteliğe sahiptir. Yani Konjuge Linoleik Asit eksikliğinde kilo alma problemleri ile karşılaşılabilir. Ayrıca CLA kas oluşumuna destek sağlayan bir yapıya sahiptir. Düzenli egzersiz yapan birinin yeterli miktarda Linoleik Asit alması ile kas gelişimi hızlanacak, antrenmanlardan daha fazla verim alınması mümkün olacaktır. L carnitine ve CLA ile zayıflayanları duymuşsunuzdur. Metabolizma hızlandırıcı etkisi tüm bu süreçlerde devreye girmektedir ve duyduklarınız çok da yersiz değil. CLA takviyesinin özellikleri ile ilgili olarak söylenebileceklerden bir diğeri ise kolesterol ve trigliseride olan düşürücü etkisidir. İlaç tedavisini denemiş ya da denememiş pek çok kişi doktoruna danışarak bu gıda takviyesini tercih ediyor. Aynı zamanda insülin direncini azaltma konusunda da faaliyet gösteriyor ve kontrolü sağlamanıza imkân tanıyor.

CLA Nasıl Kullanılır?

Nasıl kullanılır sorusuna cevap verecek olursak, öncelikle güne başlarken kahvaltıdan 30 – 40 dakika kadar önce almanın doğru bir hareket olacağını hatırlatalım. Metabolizmanızın henüz hızlanmaya başlayacağı bu aşamada Linoleik asit takviyesi almak, öğünlerinizi kontrol etmenizi sağlayacaktır. Antrenman öncesi CLA alınması ise antrenmanlarınızın süresini uzatacak, ihtiyaç duyacağınız enerjiyi verecektir. Ancak bununla birlikte özel durumunuza göre antrenman sonrası da yemek öncesi ve sonrası da alınması doğru olabilir. Günlük olarak normal bir kişinin CLA ihtiyacı 1,8 gr ile 7 gr arasında değişiklik gösterir. Bu supplement olarak kapsül formda ulaşabileceğiniz, üstelik kolayca sahip olabileceğiniz bir destektir.

CLA Fiyatları

CLA yağ yakıcı fiyat bilgisi ise en çok merak edilenlerden biridir. Genel olarak belli bir seviyede seyreden fiyatlar ile karşılaştığımız bu üründe, ihtiyaç duyduğunuz miktarda alım yapabilirsiniz. Yağ hücrelerine doğrudan etki ederek yağ oranını azaltır, uzun süre düzenli olarak kullanıldığında harika sonuçlar ortaya çıkarabilir. Hatta sadece bağışıklık sistemini güçlendirmek için dahi tercih edilebilir. Fiyatları ise temelde markaya bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte, farklı bir içeriğe sahip olmasına göre çeşitlenebilir. Bir arada çokça marka ve çeşidi görebileceğiniz bu adreste ise kolayca siparişinizi verebilirsiniz. Mümkün olan en düşük fiyatların sunulduğu ve kaliteli alternatiflerin bir araya getirildiği bu noktada, sipariş vermeniz de son derece kolay. Zahmetsizce sipariş verebilir, hızlı kargo imkânı sayesinde en kısa sürece siparişinize ulaşarak antrenmanlarınızı destekleyebilirsiniz. Pek çok açıdan antrenmanlarınıza yardımcı olacak, sağlığınızı destekleyecek olan CLA ve benzeri ürünleri, güvenilir bir adresten temin etmek istiyorsanız, çok da uzağa gitmenize gerek yok. Doğru adreste olduğunuzu bilmelisiniz.