Yeni Başlayanlar İçin Whey Protein Kılavuzu

Yeni Başlayanlar İçin Whey Protein Kılavuzu

Whey proteini şu anda piyasada bulunan en popüler gıda takviyelerinden biri ve çeşitli nedenlerle milyonlarca insan tarafından düzenli olarak tüketilmektedir. Whey proteini bir süt ürünü ve peynir üretim sürecinin bir yan ürünüdür.

Gram başına protein içeriği çok yüksektir. En popülerleri  izole, konsantre ve hidrolize olmak üzere birçok farklı form mevcuttur. Yüksek protein içeriğinin ötesinde, peynir altı suyu proteinini mükemmel bir takviye haline getiren birkaç ek faktör vardır; Bunlar yağ içeriğinin çok düşük olması, kolay sindirilebilmesi,  herkesin tüketmesine uygun olmasıdır. Hatta düşük seviyede laktoz intoleransa sahip olan bireyler dahil kullanabilir.

whey protein, nasıl, ne zaman, kullanılır

Whey Proteini Ne işe Yarar?
  

Whey proteinin asıl işlevi alınacak protein kaynağının sindirimini kolaylaştırması, hoşa giden aroma tatlarına sahip olması ve proteini her yerde  kolayca tüketilmesini sağlamasıdır. Kilo vermek isteyen bireyler için, vücuda protein alımını arttırmak, vücuttaki insülin seviyesini arttıran basit karbonhidratları azaltmak için son zamanlarda oldukça yaygın kullanımı vardır. Sıvıyla karıştırarak çalkalama yöntemiyle tüketilen whey proteini günlük protein alımını arttıran en iyi takviye gıdalarından biridir. Whey proteini tüketimi sizin daha tok hissetmenizi sağlar ve bu sayede öğünler arasında ekstra besin almamanıza yardımcı olur. Kas kütlesini arttırmak isteyen vücut geliştiriciler yada normal bireylerde whey proteini kullanımı günlük protein ihtiyacını karşılamada önemli ölçüde rol oynar, özellikle kırmızı et yada tavuk tüketiminin zor olduğu zamanlarda.

Tüm Whey Proteinleri incelemek ve Sipariş Vermek için Tıklayınız

Ne Kadar Ölçüde Whey Proteini Almalıyım?

Her gün hangi ölçüde whey proteini tüketmelisiniz sorusuna kesin bir cevap belirlenmemiştir. Çoğu insan tarafından günde en az 2 porsiyon tüketilen, kilo kaybı ve kas kazanımını arttıran sağlıklı bir gıda takviyesidir. Sizin amacınız ne olursa olsun başarılı şekilde whey proteinden en iyi şekilde faydalanmak için ideal olarak günde en az 1 porsiyon almanızı öneririz, sonuçlarınızı en üst seviyeye çıkarmak için günde iki veya 3 kez alımı ideal porsiyon olarak önerilir. Ayrıca whey protein tozunun alımını sağlıklı ve çeşitli diyetle dengeli tüketmenizde önemlidir.

Whey Proteini Ne Zaman Almalıyım?

Sporcular için en uygun kullanım spor öncesi ve sonrası birer porsiyon şekildende olacaktır. Spor seviyesi ilerlemiş bireylerde sabah kahvaltıdan sonra ekstra bir servis kullanmakta uygundur. Tabi bu kullanım günlük diyetinize, protein alım miktarınıza ve spor seviyenize göre değişecektir.

Tüm Whey Proteinleri incelemek ve Sipariş Vermek için Tıklayınız

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.