Yaza Formda Girmek İçin Tavsiyeler

Yaza Formda Girmek İçin Tavsiyeler

Yapmanız gereken, günlük alışkanlıklarınızdan, birkaçını sağlıklı bir şekilde yeniden planlamak. Her bi maddeye uyduğunuzda sonuç almak kaçınılmaz olacaktır.

Güne Kahveyle Başlayın

Yağ yakmak için sabah kahvenizden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Aksine, kahvede ve yeşil çayda bulunan kafein, sinir sisteminizi doğal yollarla uyararak metabolizmanızı %5-%8 arasında hızlandırıyor. İşin sırrı ise, sabah kahvenizi, 1 fincanla sınırlı tutabilmek. Düzenli bir şekilde uygulandığında farkı hissedeceksiniz

Kahvaltıda Tam Tahıllılar

Metabolizmanızı sürekli olarak üst seviyede çalıştırmak istiyorsanız, kahvaltıyı atlamamalısınız. En sağlıklı ve yağ yakımına yönelik kahvaltı tam tahıllılardan oluşmaktadır. Kahvaltınızda bol lifli ve kompleks karbonhidratlı bir beslenme tarzı geliştirmeniz, kilo vermek açısından oldukça mantıklı olacak. Güne tahılla başlamış olmak ise günü verimli geçirmenizi sağlayacak ve enerjik olmanızda büyük rol oynayacaktır.

Bol Su İçin

Gün boyu masa başında oturmanızın metabolizmanızı olumsuz etkileyecektir. Ancak daha fazla su içerek bu etkiyi kırabilirsiniz. Su, bir anlamda vücudun yağ yakımında en büyük rol oynar. University of Utah’ta yapılan bir araştırma, günde 12 bardak su içen insanların, 4 bardak su içenlere oranla daha fazla yağ yaktıklarını gösteriyor. Günlük 2,5 ile 3lt arası uzmanlar tarafından da önerilmektedir.

Gün İçerisinde HIIT Antrenmanı

Evet, tüm egzersizler metabolizmanızı tetiklemekte; ancak daha fazla sonuç almak istiyorsanız, HIIT antrenmanlarına yönelmelisiniz. Bu şekilde dakikada 12,5 kalori yakabilmeniz mümkündür.

Öğle Yemeğinde Bol Protein

Vücudunuzun gerçek potansiyeline ulaşabilmesi için sağlıklı beslenme şart. Ancak bunu bir adım öteye taşımaya ne dersiniz? Birçok diyetisyene göre beslenmenizde aldığınız protein miktarını artırmanız oldukça işe yarayacak. O yüzden, öğle yemeklerinde tabağınızı bol proteinli besinlerle doldurduğunuzda sonuç kaçınılmaz olacaktır.

Akşam Yemeğinde Bol Baharat

Akşam yemeklerinde bol baharat tercih etmeniz, metabolizmanızı hızlandıracaktır. Eğer baharatlı yemeklerden o kadar da hazzetmiyorsanız; zerdeçal, zencefil ve tarçının da metabolizmanızı hızlandıracağını aklınızda bulundurmalısınız. 

Tabii ki Güzel Bir Uyku

Günde en az 7 saatlik bir uykunun, sağlık için yeterli olacağını bilmelisiniz. Böylece, vücudunuz gün içerisinde kaybettiği enerjiyi toparlayabilecek ve yeterince dinlenebilecek.

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.