Yaz Mevsiminde Hangi Supplementler Kullanılmalı

Yaz Mevsiminde Hangi Supplementler Kullanılmalı

Yaz mevsiminin hızla yaklaşmasıyla “ yılın bu zamanında alınması gereken en iyi supplementler nelerdir, herhangi özel bir supplement tüketilmeli mi yoksa tüketmekte olduğumuz supplementlere devam mı etmeliyiz” gibi bir çok soru ortaya çıkmaktadır. Yaz mevsimi boyunca tüketmeniz gereken supplementler konusunda düşünmek ve bilgi almak istiyor olabilirsiniz. Sizlere aşağıda supplement seçeneklerini ve sebeplerini açıklayacağız.

vitamin ve multivitamin

1. Vitamin & Multivitamin Tabletleri

Popüler olan A ve E vitamini güneş zararlarından cildinizi korumaya yardımcı olacaktır. Açıkça belirtmek gerekirse çoğumuz yaz mevsiminde güneş altında çok fazla zaman geçirmiyor ve bu durum cilt zararları, isilik, güneş çarpması gibi birkaç problemi ortaya çıkarmakta. Güneş kremi, bol miktarda su ve bol miktarda gölge gibi koruyucularımız olsa da, A ve E vitamini de cildin korunmasına büyük katkıda bulunmaktadır.

A vitamini, sağlıklı kemiklerin, sağlıklı yumuşak dokunun ve sağlıklı cildin oluşmasına ve korunmasına yardımcı olarak vücutta önemli rol oynamakta. E vitamini, yağda çözünür bir vitamindir - antioksidandır; yani cilt hücrelerinin zarlarına kolayca nüfuz edebilme özelliğine sahiptir . Bu sayede  bize güneşten ekstra koruma sağlamaktadır. Elbette vitaminler size kesin çözüm sağlamayacak, günlük vitamin tüketiminin yanında güneş kremi kullanmaya ve gölgede kalmaya dikkat edin!

C ve D vitamini - bu vitaminleri görünce şaşırdınız mı? D vitamini alımı, daha fazla güneşe maruziyet sonucunda doğal olarak vücutta artış göstermesine rağmen, C vitamini de vücudunuzun güneşe maruz kalması ile daha iyi mücadele etmesine katkıda bulunabilmektedir.
Tüm Vitaminleri incelemek ve Sipariş Vermek için Tıklayınız

protein yaz mevsimi2. Protein

Her şeyin en yaygın supplement maddesi protein tozudur. Yeni bir mevsime girmemiz protein alımının ihmal edilmesi gerektiği anlamına gelmemektedir. Aslında, eğer bir şey söylenecekse o da protein alımının daha da artırılabileceği gerçeğidir. Güneş parladığında barbekü-mangal sezonu da ortaya çıkma eğilimi gösterir. Sonuçta, sıcak bir yaz gününde, etrafınızda barbekü kokularıyla kumsalda takılmaktan başka iyi bir etkinlik yoktur.

Bununla birlikte, kas onarımı ve kas kazanımı sağlamak için gün boyunca protein alımını yeterli tutmak gerekmektedir! Vücut ağırlığının kilo başına 1g hedefleyin. Bu sizi koruyacak ve vücudunuzun herhangi bir kas yıkımına karşı korunmasını garantiye alacaktır.

Tüm Protein Tozlarını incelemek ve Sipariş Vermek için Tıklayınız

su, yaz mevsimi, kas yapmak

3. Su

Su supplement  olarak sınıflandırılmasa dahi sizlere önereceğimiz önemli besin maddesidir. Egzersizler esnasında ya da normal yaşamda yeterli sıvı alınmaması ve sıvı kaybından dolayı dehidrasyon oluşur. Dehidrasyon özellikle egzersiz öncesi zamanda (2-6 saat) yetersiz su tüketimi sebebiyle ya da egzersiz esnasında ter ile oluşan su kaybının karşılanmaması sonucunda oluşmaktadır ve yaz aylarında çok daha yaygındır. Yaz aylarında daha çok terlemekteyiz, daha yüksek miktarlarda sıvı kaybediyoruz. Yani soğuk aylara kıyasla daha fazla su kaybediyoruz! Vücudun ihtiyaç duyduğu oranda su tüketilmediğinde, vücutta su dengesi bozulur ve vücut işlevlerini yerine getiremez hale gelir.

Suyun bizler için kritik olduğunu, suyun lezzetinden hoşlanmayan insanların olduğunu düşünerek açıklığa getiriyorum. Bazı insanlar suyun tadını sıkıcı ve çok yumuşak buluyor, bu yüzden ihmal ediyorlar. Kendinize suyun tadını sevdirecek çözümler arayın: Limon kabuğu, tarçın çubuğu, nane yaprağı, elma dilimi gibi koku verecek eklemeler yapın. Soğuk seviyorsanız suyunuzun ısısını koruyacak çareler bulun.

omega yaz mevsimi

4. Omega 3 / Omega 3,6,9

Bu yaz parlak ve sağlıklı bir cilt mi istiyorsunuz? O zaman omega supplementleri sizin için mükemmel seçenek olabilir.

Beyin, kalp ve böbrek sağlık verilerine ek olarak Omega-3 yağ asitleri, güneş ışınlarının zararlı etkilerini azaltır ve uzun vadeli hasara karşı cildi korumaya yardımcı olmaktadır. Deri hücrelerine oksijen akışına yardım eder, kuruluk ve pullanmayı önlemek için cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Yaz aylarında kimse kuru, pullanmış cilde sahip olmak istemez. Cildinizi yeterli besleyin ve günlük olarak bu omega yağlarını tüketerek olabildiğince sağlıklı olmaya gayret edin.

İşte bu günlerde neden avokado, badem fıstığı, ceviz, Hindistan cevizi yağları ve keten tohumları gibi yiyecekleri düşündüren birçok reklam görüyorsunuz. Bu besinler omega yağları açısından zengin gıdalardır.  Sisteminize yeterince sağlıklı yağ almadığınızı düşünüyorsanız veya yukardaki gıdalardan hoşlanmıyorsanız, bu yaz omega 3 kapsülleri ile beslenmenizi kolayca destekleyebilirsiniz.

Yoğun bir EPA (eikosapentaenoik asit) ve DHA (dokosaheksaenoik) karışımı  içeren Xpro Fish Oil vücut sağlığınıza yardımcı olmak için sizlere büyük destek sağlayacaktır.

Tüm Takviye Ürünleri incelemek ve Sipariş Vermek için Tıklayınız

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.