Yatmadan Önce Hangi Supplement Kullanılmalı?

Yatmadan Önce Hangi Supplement Kullanılmalı?

Öncelikle yeni yazımdan herkese merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere yatmadan önce kullanılmasını tavsiye ettiğim supplementleri ve bu supplementlerin ne işe yaradıkları konusunda bilgi vereceğim. 

Casein

İlk olarak kendi adıma yorumlayacak olursam. Benim gecelerimin vazgeçilmezi olan Casein.. Casein proteini diğer proteinlerden farklı kılan özelliği emilim süresinin yavaş olmasıdır. Casein Proteini uzun süreli protein ihtiyacı olan ve belli aralıklarda proteinsiz kalan sporcular için önemli bir protein kaynağı oluşturmaktadır.

xpro glutamineGlutamine

Glutamine mi? Evet, Glutamine… Bu amino asittin gerek vücut işlevinde gerek bir çok konuda yararlarını anlatmak ile bitiremeyiz. Konumuz ile ilgili olan bölümüne gelecek olursak, araştırmalar doğrultusunda gece yatmadan önce kullanılan Glutamine takviyesinin vücudun doğal olarak ürettiği büyüme hormonu seviyesini arttırdığı, aynı zaman da kas hücrelerinin dinlenme pozisyonunda iyileşmesinde önemli bir rol oynadığı bilinmektedir.

 

xpro tribulusTribulus

Tribulus benim favorilerimden biridir. Vücudun kendi doğal testosteron seviyesini arttıran doğal bir içeriğe sahiptir. İçeriğinde bulunan Protodioscin, vücutta testosteron seviyesini arttırır. Vücuttun doğal testosteron seviyesini düzene sokar. Tribulus aynı zamanda vücuttaki kan akışını hızlandırır. Bunu nereye bağlayacaksın sorunuza gelecek olursam, kan akışının hızlanması kaslara otomatik olarak daha fazla oksijen ve besinlerin taşınmasını sağlayacaktır.

Evet, arkadaşlar bu yazımda sizlere kısaca gece yatmadan önce kullandığım ve kullanmanızı tavsiye ettiğim ürünler hakkında bilgi vermeye çalıştım. Umarım sizler için faydalı bir yazı olur.

 

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.