Yağ Yakımında Yeni Formül: Hindistan Cevizi Yağı

Yağ Yakımında Yeni Formül: Hindistan Cevizi Yağı

Tropik bölgelerde yetişen hindistan cevizi meyvesinin beyaz bölümünün kurutulması ve soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilen bir yağ mucizesi! Hindistan cevizi yağı! Bu yağ laurik ve miristik asit benzeri doymuş yağlar içerir, içerdiği yağ asitleri ise uzun süre tok kalmanızı sağlamakta ve böylece yağ yakımı gerçekleştirmektedir. Hindistan cevizi yağı karaciğer tarafından işlenir ve hızlı bir şekilde enerjiye dönüşür. Vücuda sağladığı enerjinin yanı sıra makul ölçülerde tüketildiği takdirde metabolizmayı harekete geçirerek kilo vermeye de yardımcı olur. 

Hindistan Cevizi Yağı, yağ yakımı
Top 5 Kullanım Şekli

Kilo Verme ve Metabolizma: 

Orta zincirli trigleseridler kolaylıkla sindirilir, dolayısıyla sindirim sistemini daha az zorlarlar. Sindirim veya metabolizma şikayetleri olanlar için bu özellikle çok önemlidir. Doğrudan karaciğere gönderilir, burada yağ olarak depolanmak yerine doğrudan enerjiye dönüştürülürler. Metabolizmayı desteklerken, kilo vermeyi kolaylaştırırlar.

Yemek Pişirme:

Normal yağların aksine hindistan cevizi yağını deneyin. Diğer pek çok yağın aksine hindistan cevizi yağı ısındığında serbest radikaller oluşturmaz. Sabahları üzerine zeytinyağı eklediğimiz domatesler yerine yararlı ve kalıcı bir değişiklik sağlayarak hindistan cevizi yağı ekleyebiliriz.

Çünkü bu yağ bedenin besleyici öğeleri daha kolay özümsemesine yardımcı olmaktadır!

Hindistan Cevizi Yağı

Meyve Suları ve Smoothiler:

Hindistan cevizi yağının avantajlarından bir tanesi de içeriğindeki yağ asitleri, meyve suyundan gelen vitamin ve minerallerin vücuda faydasını arttırır.

Saç, Cilt ve Vücut Bakımı:

Bir kutu hindistan cevizi yağı; saç bakım kremi, cilt kremi, göz altı kremi, vücut kremi, selülit ve çatlak kremi olarak kullanılır. Muhteşem kokusu ve besleyici etkisi de cabası!

hindistan cevizi yağıOil Pulling (Yağ Çekme):

Ve en popüler kullanım. Ayurveda tıbbında, arındırıcı ve detoks etkili bir teknik olarak keşfedilen ve bugünlere gelen yaygın kullanım şeklidir 

Sabah uyanıldığında henüz hiçbir şey yemeden bir kaşık yağı ağızda yaklaşık 15-20 dakika çevirme, dişlerin içerisinden geçirme işlemidir. Ağızda yağ çekme sırasında bezelerdeki kan dolaşımı 3-4 kat fazlalaşır bu da bezelerin temizleme etkisini (filtreleme gücünü) yükseltir.Yağ bu aşamada bağlayıcı olarak görev alır, çıkan toksinleri içine hapseder. 

Hindistan cevizi yağının işlevselliği tartışmasız. Spor ve yaşamsal faaliyetler arasında yukarıda da belirttiğimiz ve çeşitlendirebileceğimiz kullanım alanları mevcut. Bir adet hindistan cevizi yağı edinebilir ve gün içerisinde birbirinden farklı birçok alanda kullanabiliriz!

 

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.