Tribulus Terrestris Nedir? Neden Kullanılmalı?

Tribulus Terrestris Nedir? Neden Kullanılmalı?

Haftalık kaçırdığınız yada ziyafet çektiğiniz tatil kaçamaklarınızı geri almak istiyorsanız, işte gıda takviyelerinin hayati önemi burada ortaya çıkmaktadır. Evet, eğer doğru beslenmiyorsanız ya da doğru şekilde egzersiz yapmıyorsanız supplementlerin mucizeler üretmediğini biliyoruz. Bununla birlikte, düzgün bir şekilde spor yapıyorsanız ve doğru şekilde besleniyorsanız, özenle seçilmiş supplementler tam olarak ihtiyacınız olan seçenek olarak ortaya çıkmaktadır.

İster kas geliştirmek, daha güçlü hale gelmek, yağsız kütleye sahip olmak ya da hayatınızın diğer yönleri üzerinde çalışmak isteseniz de, supplement kombinasyonunuza eklenmesi gereken diğer bir supplement birazdan sizlere daha ayrıntılı olarak bahsedeceğimiz Tribulus Terrestris tir.


Tribulus Terrestris Nedir?

Tribulus terrestris, Çin ve Uzak Doğu Asya nın diğer bölgelerinde bulunan doğal bir bitkisel maddedir. Bu, yüzyıllar boyunca tıbbi amaçlar için kullanılan bir bitkidir ve birçok sağlık ve sıhhat özellikleri ile ünlüdür. Bu güne kadar, supplement formdaki bu bitkisel bileşen, tribulusun birincil fonksiyonunun güçlü bir testosteron güçlendirici olarak hizmet etmesi gerçeğine dayanan bir çok vücut geliştirme takviyeleri arasında kullanılmaktadır.

Kimler Kullanmalı?

Birçok vücut geliştiricisi ve sporcu, doğal olarak testosteron seviyelerini artırmaya yardımcı olmak için tribulus terrestris takviyeleri kullanır; bu da doğal olarak atletik performansı, kas kütlesi, kas kuvveti, enerji seviyesini ve daha da fazlasını geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca Tribulus testesteron ve hormonal etkisinden dolayı Hindistan’da kuvvet verici (tonik), cinsel fonksiyonların düzenlenmesi amaçlıda kullanılmaktadır.

xpro tribulus

Tribulus Temel Faydaları Nelerdir?

Tribulus Terrestris’in aslında ne olduğunu ve kimlerin fayda sağladığını biliyoruz. Şimdi sıra geldi tribulus tüketiminin faydalarını gözler önüne sermeye.  

- Testesteron Seviyesini Artırır 

Testesteron, erkeklerin güçlü fiziklerini, kaslarını ve hatta vücutlarındaki yağ miktarını bile ayarlayan bir hormondur. Bu doğal takviyeyle ilişkili en önemli faydalardan biri, insan vücudundaki testosteron üretimini doğal olarak arttırdığı ispatlanmıştır. Bunun nedeni, vücutta testosteron üretimine yardımcı olan protodiosin olarak bilinen testosteron için doğal bir öncü içeriyor olmasıdır. Aynı zamanda, testosteron üretimini de uyaran bütünleştirici hormon üretimini artırmaktadır.

 
- Kas Kütlesini Artırır

Testesteron insan vücudunda kas hücrelerini yenileme ve büyütmede anabolik hormon olarak anahtar rol oynamaktadır. Bir kişinin ürettiği testosteron seviyesi ne kadar yüksekse, genellikle o kadar çok kas oluşmaktadır. Tribulus doğal olarak testosteron üretimini arttırdığı için, supplement kullanan kişilerde kas kütlesi kazanmak daha kolay olacak ve iyileşme oranları da daha da artacaktır. 

 

 

 

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.