Sabah Antrenmanlarının Önemi

Sabah Antrenmanlarının Önemi

Antrenman yapmanın faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz, peki antrenmanların gün içinde daha çok etki ettiği saatleri biliyor muyuz? Sabah antrenmanlarının günün herhangi bir saatinde yapılan antrenmanlara göre etkisi daha fazladır. Günün erken saatleri daha verimli antrenman çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Sabah antrenmanlarının en önemli faydalarından biride metabolizmayı biran öce çalıştırmaya başlamasıdır. Bu antrenmanlar güne daha enerji dolu ve motivasyonlu bir şekilde başlamanıza sebep olacaktır.

Unutmayalım, iyi bir sabah antrenmanı bir fincan kahveden daha etkili olabilir.

Günlük 10-15 dakikalık antrenmanlarla sabahlarınızı daha aktif geçirebilirsiniz. Önereceğimiz örnek antrenmanlar spora yeni başlayanlara veya başlamak isteyenlere fikir verecektir. Bu hafif antrenmanlar hem sizi çok yormayacak hem de büyük verim almanızı sağlayacaktır.

İhtiyacınız olan güçlü bir irade ve kendinize ayırabileceğiniz 10 dakika.

Bunun yanı sıra antrenman destek ürünleriyle antrenmanlarınızı daha aktif hale getirebilirsiniz. Bir zamanlayıcı edinmek veya telefonunuzda herhangi bir uygulamadan ayarlamanız başlangıç için güzel bir adım olacaktır. Zamanlayıcınızı 40 saniye egzersiz, 20 saniye dinlenme olarak ayarlayın ve hareketleri sırasıyla bitirip 5 tur tamamlayın.

Antrenman destek ürünlerini incelemek için tıklayınız.

Örnek 1. gün:

Squat

Şınav

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.