Ramazanda Protein Tozu Kullanımı

Ramazanda Protein Tozu Kullanımı

Uzun süren açlık yüzünden maalesef kas kaybının yaşandığı bu dönemde hangi öğünde hangi suplementi almak gerekir.

İftar

İftar da suplement tercih etmeniz gerekiyorsa tabi ki süper hızlı emilime sahip saflaştırılmış whey proteinler (Peynir altı suyu proteini) ilk tercihiniz olmalı. Yine yoğurt ya da sütle birleştirebileceğiniz gibi. Önden taze sıkılmış meyve suyu ile tüketip 15-20 dakika bekleyip yemeğe geçebilirsiniz. Eğer iftar sonrası spor yapacaksanız whey protein kullanımınızı spor sonrası olarakta ayarlayabilirsiniz.

protein tozu kullanımı

İftardan sonra

Özellikle kardiyo ya da hafif antrenman yapmayı düşünüyorsak vücudu ateşleyecek olan pre-workout ürünleri, arjinin, kafein, karnitin işimize yarayacak ürünler. Antrenmandan sonra da tabi ki whey protein ve karbonhidrat tozu bir arada su ile tüketmenizi öneririz.

Sahur

Uzun süreli tokluk ve kas koruması sağlayacak olan kazeini (süt proteini) bu öğünde tüketmekte fayda var. Bilindiği üzere kazein 6-8 saat süreli emilimi ile kaslarınızı uzun süre besleyecek protein kaynağıdır. Kazeini destekleyecek ürün ise yatmadan önce veya sahur sırasında kullanımı ile glutamin amino asiti olacaktır. Glutamin kullanımı ile; yeni kas oluşumunu hızlandırmak, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek , sindirim sistemini korumak ve geliştirmek. Az yağlı yoğurt, ceviz, taze meyve , yulaf ezmesi ve tarçınla kombinleyerek deneyin. Çiya tohumu ekleyerek sindirim sisteminize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca çiya yüksek tokluk ve enerji sağlar.

3 Yorum

 1. Yunuss bayernn diyorki :

  Ramazanda karbonhidrat tozu kullanımı nasıl olmalı ?

  Yunuss bayern diyorki :

  Piyasadaki en kaliteli ve en etkili karbonhidrat tozları hangisi veya hangileri(besin değerleriyle birlikte) ?

  Protein7 diyorki :

  Merhaba Yunus Bayern Karbonhidrat tozları içeriğinde bulunan yüksek miktarda karbonhidrat sayesinde kilo almanıza yardımcı olan ürünlerdendir. Düzenli şekilde kullandığınızda stoklarımızdaki tüm ürünler size yardımcı olur. Öncelikli olarak bu ürünleri inceleyebilirsiniz. Çok tercih edilen ürünler. Ürün içeriğide yüksektir. Xpro Maxx Karbonhidrat Tozu 2500 gr Servis Miktarı: 8 Ölçek (250 Gram) içerisinde 212G KARBONHİDRAT bulunur. https://www.protein7.com/xpro-maxx-karbonhidrat-tozu-2500-gr-61.html Optimum Serious Mass 5450 Gr ürünü Servis Miktarı: 334 Gram içerisinde 252G KARBONHİDRAT bulunur. https://www.protein7.com/optimum-serious-mass-5450-gr-285.html Stoklarımızdaki tüm karbonhidrat tozlarını bu bölümden inceleyebilrisiniz. https://www.protein7.com/karbonhidrat.html İftardan sonra ve sahurda tepeleme şekilde doldurağınız 2-3 yemek kaşığı karbonhidrat tozunu 300-350ml ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.