Motivasyonumuzu Artırmak için Neler Yapmalıyız?

Motivasyonumuzu Artırmak için Neler Yapmalıyız?

Vücut geliştirmede motivasyon içsel olarak tamamlandığında bu yolun sonunu getirmek hiç de zor olmayacaktır. Bir kimse yapabileceğini ve başarabileceğini kafasında kurduysa hiçbir olumsuzluğun onu engellemesi mümkün değildir.

İçsel motivasyonu kişinin kendi kendini telkinlerle yüreklendirmesi olarak da açıklayabiliriz. Ve bu motivasyon sözleriyle ilk zaferi bizzat kazanmış olacaksınız. Beyinde içsel (düşünce) ile motivasyonunu artırıp bu işe başlayan kişi egzersiz esnasında ve sonrasında da dışsal motivasyonlara ihtiyaç duyabilir.

Peki bu dışsal motivasyonlar nelerdir? Birlikte örneklendirelim;

1- Egzersiz anında müzik dinlemek size hem antrenman zorluklarını unutturur, hem de müziğin ritmiyle daha çok havaya girmenizi sağlar.

2- Spora, yakın arkadaşlarınızla beraber başlamak daha uzun soluklu antrenmanlar geçirmenizi ve bu süreçte yılmamanızı sağlayacaktır. Ve olası bir motivasyon düşüklüğünde arkadaşınız size destek olacak, antrenmanları birlikte daha eğlenceli hale getirmiş olacaksınız.

3-Antrenman yaparken kendinizi görebileceğiniz bir şekilde yerleştirilen aynalar motivasyonunuz en üst seviyeye getirecektir. Yerleştirilen bu aynalar sayesinde antrenman esnasında kendinizi ve vücudunuzun ilk başladığınız günlere oranla etkisini fark edeceksiniz. İleriye yönelik nasıl bir durumda olacağınızı hayal etmeniz de, daha çok isteğinizi artıracaktır. Ve en önemlisi egzersiz esnasında kaslarınız normalden daha çok şişeceği için aynada bu görüntüyü görmek sizi motive edecektir. Böylelikle vücudunuzdaki değişiklikleri daha çabuk fark edeceksiniz.

4-Sevdiğiniz sporcuların fotoğraflarını odanızın veya çalışma alanlarınızın duvarlarına yapıştırmak, sürekli etkileşim halinde olmak ve çalışırken onlara bakmanız hedefinize odaklanmanızı, daha iyi sonuç almanızı doğrudan etkileyecektir. Unutmayın tek rakibiniz sizsiniz. Başladığınız an, en kötü ihtimalle şuan ki olduğunuzdan bir adım daha ileride olacaksınız. Kendinizi ertelemeyin. Her ne olursa olsun motivasyonunuzu kimsenin düşürmesine izin vermeyin, inanmaktan vazgeçmeyin. Çünkü inanmak başarmanın yarısıdır.

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.