Kazein (Süt Proteini) Ne Zaman ve Nasıl Kullanılmalı?

Kazein (Süt Proteini) Ne Zaman ve Nasıl Kullanılmalı?

Kazein "süt proteini" olarak bilinir. Kazein proteini büyük moleküller şeklindedir; fosfor, kalsiyum ve aminoasitler bakımında oldukça zengindir.

 

Kazeinde diğer protein tozları gibidir. Kullanım konusunda bir fark yoktur. Günlük protein ihtiyacınızı hesapladıktan sonra kazeinle bunun bir kısmını karşılayabilirsiniz. Bilimsel araştırmalarda kazeinin özellikle yatmadan önce kullanımının çok büyük faydası olduğu görülmektedir. Kazein kana geç karışır. Uykumuzda vücudumuz 7-8 saatlik bir açlık çeker. Yatmadan önce kullanılan kazein vücudun, bu açlıktan minimum seviyede kas kaybı ile kurtulmasını sağlar. Eğer vücudunuzun uzun süreli proteinle beslenmesini istiyorsanız kazein kullanmalısınız. Bazı çalışmalara göre whey ve kazeinin birlikte kullanılması sırasında vücuda daha fazla yarar sağladıkları belirlenmiştir. Günlük protein ihtiyacınızı karşılarken whey ve kazeinin ortak kullanılması önerilmektedir. 

Kazein( Süt proteini ) Faydaları Nelerdir? 

Düzenli spor yapan bireylerde kas gelişiminde fayda sağlamaktadır.

  • Diğer proteinlere göre en fazla kas büyümesini kazein proteini sağlamaktadır.
  • Yapılan çoğu araştırmaya göre direnç egzersizlerinden sonra en fazla kas gelişimi kazein proteini tüketildikten sonra meydana gelmiştir.
  • Kazein, whey ve albümin gibi hayvansal süt proteinleri insan bedeni için gerekli olan tüm temel amino asitleri içermektedir. Bunun için mTOR sinyalini aktive eder ve kaslarda protein sentezlenmesini sağlar.
  • Kazein proteini uzun süreli ve süreklilik gösteren bir aminoasit salgılama yeteneğine sahip olduğu için Whey proteine göre daha etkilidir.
  • Kazein kalsiyum bakımından zengin bir proteindir. Kalsiyum, kemik sağlığı açısından çok önemli bir mineraldir ve aşırı kilolularda yağ yakımını desteklediği ortaya çıkmıştır. Günlük kalsiyum ihtiyacınızı kazein proteininden alabilirsiniz.

Kazein Proteinleri İncelemek ve sipariş vermek İçin Tıklayınız

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.