Kasları Korurken Yağlardan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kasları Korurken Yağlardan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kilo vererek daha fit bir görünüme sahip olmak çoğu sporcunun arzusudur. Fakat çoğu sporcunun sıklıkla yaptığı en büyük hata, var olan kas kütlesini korumadan kilo vermede uygulanan yanlış yöntemlerdir. Yani şu şekilde; kilo veriyorsunuz, daha hafifliyorsunuz fakat bu hafifleme nereden sağlanıyor. Vücuttaki bu kayıp yağdan mı, kastan mı, sudan mı eksiliyor. Bunu öncelikle belirlemeniz gerekir.

Eğer vücuttaki var olan kas kütlenizi korumaz ve yağları yeterli miktarda yakmazsanız yine kilo verirsiniz fakat sarkık bir vücut yapısına sahip olmuş olursunuz. Bu sebeple kilo verirken var olan kas kütlenizi koruyup fazla yağları yakmanız gerekiyor. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

Günlük Kalori Alımına Dikkat Edin

Gün içerisinde beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Almış olduğunuz kalori yakmış olduğunuz kaloriden daha az olduğunda kilo vermeye başlarsınız.

Gün içerisinde az miktarda kalori alarak kilo vermeyi sağlarken şuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer gün içerisinde çok az miktarda kalori alırsanız, vücuda yeterli miktarda kalori alınmadığı için bu kalori ihtiyacı kaslardan sağlanır ve kas kaybına uğrarsınız. Ayrıca gün içerisinde yorgun düşersiniz ve antrenmanlardaki performansınız azalır.

Protein Tüketmek

Gün içerisinde protein tüketimi önemlidir. Çünkü kilo verdiğinizde sarkık bir vücutta, çok sıkı bir vücuda sahip olabilmeniz için protein alımına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Vücuda günlük olarak yeterli düzeyde protein alındığında var olan kas kütlenizi korumuş olursunuz. Ayrıca gün içerisinde antrenman ile birlikte kullanımda yeni kas oluşumu sağlanır ve antrenmanlar ile sadece yağları yakmış olursunuz.

Günlük protein ihtiyacınızı karşılayacak protein tozlarını bu bölümden inceleyebilirsiniz.

 protein tozları

Antrenman

Gün içerisinde yapılan antrenmanlar ile yağ yakım süresini kısaltıp hızlıca kalori yakabilirsiniz.

Antrenmanlarınızda vücuttaki yağların yakılmasını hızlandıracak l-carnitine ve cla ürünlerini bu bölümden inceleyebilirsiniz.

Antrenman yaptığınız dönemlerde vücudunuz proteine ihtiyaç duyacaktır. Bu sebeple günlük protein alımına dikkat etmelisiniz. Bu sayede kaslarınızı korumuş olursunuz.

Özetle vücuttaki yağları yakıp kas kütlenizi korumak istiyorsanız;

- Günlük kalori alımına dikkat etmelisiniz.

- Yeterli miktarda protein almalısınız.

- Antrenman ile birlikte yağ yakım süresini kısaltabilir ve kas gelişimi sağlayabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.