Kaç Ayda Vücut Yaparım?

Kaç Ayda Vücut Yaparım?

Arkadaşlar vücut yapmanın tek bir yolu vardır, o da kas kütlesi kazanmaktır. Kas kütlesi kazanmanın ise son derece basit yöntemleri vardır. Bu basit yöntemleri şu üç başlık altında toplayabiliriz. Antrenman, beslenme ve dinlenme.

Antrenman

Vücut yapmak, yani kas kütlesi kazanmanın başlıca yöntemi hepimizin bildiği gibi antrenman yapmaktır. Spor salonlarına gidip rastgele kaldırdığınız ağırlıklarla doğru bir antrenman yaptığınız söylenemez. Spora başladığınız andan itibaren bilinçli bir şekilde antrenman yapmalısınız. Bu hem alacağınız verimi arttırır hem de sakatlanma riskinizi azaltır. Bu bilinci ise hocalarınızdan ve araştırarak edineceğiniz bilgilerden zamanla kazanabilirsiniz. Kaç ayda vücut yaparım pazarlığına girmeden önce antrenmanın ciddiyetini tamamen kavramanız gerekiyor. Antrenmanın önemini anlamışken diğer başlığımıza geçelim. Olmazsa olmazlardan;

xpro bcaa tanıtım

Beslenme

Vücut yapmanın en temel öğesi kesinlikle beslenmedir. Tüketeceğiniz sağlıklı besinler yağ, kas olarak gruplandığı için güzel bir beslenme planı hazırlamanızda fayda vardır. Günlük protein, karbonhidrat, yağ ihtiyacınızı belirleyip besinlerinizi buna göre ayarlamanız gideceğiniz yolda en büyük destekçiniz olacaktır. Çünkü yaptığınız antrenman sonrasında yorduğunuz kaslarınızı besinler onaracak ve yerine taze daha büyük bir şekilde gelmelerini sağlayacaktır. Dengeli beslenme sizin başyardımcınız olacaktır. Bir diğer başlığımız ise;

protein tozu

Dinlenme

Antrenmanlarımızı güzel bir şekilde gerçekleştirdik, yorgun bir şekilde evinize geldiğinizi düşünün. Ardından spor sonrası dengeli beslenmenizi yaptınız. Vücudunuz yoğun egzersiz sonrası bir hayli ağrıdığını hissedebiliyoruz. O halde uykunuzu ihmal etmemelisiniz. Kaslar bu evrede toparlandığı için en geç 12’de uyumalısınız. Vücudunuza en az 7 saat uyku almalı ki kaslarınız toparlanabilsin. Yeni bir antrenmana hazırlıklı olsun. En geç 12’de uyuduğunuzda vücudunuz büyüme hormonu da salgılayacaktır ve kas gelişiminize büyük destek olacaktır.

dinlenme

Bu en önemli üç başlığı yerine getirmeye başladıysanız artık kaç ayda vücut yaparım sorunun cevabına geçebiliriz.

Altyapı

Bu tamamen kişinin vücut yapısıyla ilgili bir durumdur. Alt yapı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.Ve genel bir yorum yapmak pek doğru olmaz. Kendinizi tanımanız ve ölçümler yaptırmanız başlangıçta size güzel bir yol gösterebilir.

glutamine ara

Vücut Tipleri

Altyapınız hiç yoksa tamamen zayıf biriyseniz ortalama 12 Aylık bir süreçte hayal edilen vücuda ulaşmanız mümkün.

Altyapınız az da olsa var ise bu süreç daha da kısalacaktır. Bu dönemde kendinizi dinlemeniz vücudunuzun isteklerini yerine getirmeniz farkı gösterecektir.

Altyapınız hiç yoksa ve normal kiloda biriyseniz zayıf birine oranla daha hızlı vücut yapma şansına sahipsiniz.

Vücut yapmanın gerekliliklerini yerine getirdiğinizde sonuç kaçınılmaz olacaktır. Sadece kendinize zaman ayırın ve bir plan belirleyin.

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.