Hızlı Yağ Yakımı İçin İpuçları

Hızlı Yağ Yakımı İçin İpuçları

Yapılan birçok araştırma C vitamini tüketiminin daha fazla yağ yakımına yardımcı olduğunu ortaya koymuştur. C vitamini, karnitin sentezinde büyük rol oynamaktadır. C vitamini düşüklüğünün bir çok olumsuz etkisi vardır bunlardan birisi de bel çevresinde biriken yağ miktarını artırmasıdır.

Portakal, kivi, karpuz, mandalina, greyfurt, çilek, biber C vitamini açısından yüksek besinlerdendir. Omega-3 kaynağı besinler ise, ceviz-fındık-semizotu-keten tohumu ve somon, yağ depolanmasında etkili olan leptin seviyesini en aza indirmektedir. Bu sayede vücutta biriken yağ miktarı aza iner.

xpro l-carnitine shot

-Kuruyemişlerdeki arginin kas gelişiminde ve yağ yakımında büyük rol oynamaktadır. Her gün tüketilen bir avuç kuruyemiş, yağ yakımınıza büyük destek olacaktır.

-Yeşil çay da metabolizma hızlandırma özelliği sayesinde yağ kaybına katkı sağlamaktadır. Günce 1-2 fincana kadar özellikle önerilmektedir. Açlık hissini bastırdığı da söylenenler arasındadır. -Acı kırmızı biber, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını destekler.

-Zencefil ve sarımsak metabolizmayı hızlandırır, sindirimi kolaylaştırır.

-Baklagiller, tam tahıllı besinler yüksel lif içeriğiyle birlikte yağ yakımını kolaylaştırır.

hızlı yağ yakmak

-Az yağlı süt ve süt ürünleri yağ kaybında etkili olan kalsiyum ve CLA yönünden oldukça zengindir.

xpro cla

Uzmanların önerisi bu besinleri günlük veya haftalık periyodlarla tüketmeniz yönündedir. Bu sayede yağ yakımınıza destek sağlarken, düzenli beslenmenin getirdiği bu avantajla vücudunuz deforme olmadan, istenilen oranda ideal bedeninize kavuşmanız da kolaylaşacaktır.

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.