Hızlı Yağ Yakımı İçin Tüyolar

Hızlı Yağ Yakımı İçin Tüyolar

- Yapılan bir çok araştırmada C vitaminin tüketiminin daha fazla yağ yaktığını ortaya koymuştur. C vitamini karnitin sentezinde büyük rol almaktadır. Kanda ise C vitamini seviyesi düşüklüğü bel çevresinde yağ miktarını artırmaktadır.

- Portakal,kivi,karpuz,mandalina,greyfurt,çilek,biber C vitamini yüksek besinlerdendir. Omega-3 kaynağı besinler ise ceviz-fındık-semizotu-keten tohumu ve somon yağ depolanmasında etkili olan leptin seviyesini en aza indirmektedir.

-Kuruyemişlerdeki arginin ise kas gelişiminde ve yağ yakımında büyük rol oynamaktadır. Her gün tüketilmesi gereken bir avuç kuruyemiş, yağ yakımınıza büyük destek olacaktır.

-Yeşil çay da metabolizma hızlandırma özelliği sayesinde yağ kaybına katkı sağlamaktadır. Günce 1-2 fincana kadar özellikle önerilmektedir. Açlık hissini bastırdığı da söylemler arasındadır.

-Acı kırmızı biber, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını destekler.

-Zencefil ve sarımsak metabolizmayı hızlandırır, sindirimi kolaylaştırır.

-Baklagiller, tam tahıllı besinler yüksel lif içeriğiyle birlikte yağ yakımını kolaylaştırır.

-Düşük yağ süt ve süt ürünleri yağ kaybında etkili olan kalsiyum ve CLA yönünden oldukça zengindir. Önerilen bu besinleri günlük veya haftalık periyodlarla tüketmeniz, yağ yakımınıza destek sağlamakla birlikte düzenli beslenmenin avantajıyla vücudunuzda deformeler olmadan, istenilen oranda ideal bedeninize kavuşmanızda kolaylaşacaktır.

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.