6 Adımda Hızlı Kas Gelişimi

6 Adımda Hızlı Kas Gelişimi

Pek çok erkeğin, vücudunun kaslı bir yapıda olmasını istediği bilinir. Ancak, normal şartlarda bu çok da hızlı olmamaktadır. Siz, vücudunuzun hızlı bir şekilde kaslanmasını istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

Ağırlık Miktarını Arttırın                                                                                      

Kullanacağınız ağırlıkların ne düzeyde olduğu en önemli etmenlerden bir tanesi. Düşük kütledeki ağırlıklarla çalıştığınızda, ancak vücudunuz sıkılaşır. Tercih etmeniz gereken ağırlık, setin son 1-2 sayısına geldiğinizde kendinizi ciddi anlamda zorladığınızı hissettiğiniz ağırlıktır. Ancak, kendinizi zorlarken sakatlanmamaya dikkat etmeniz de gerekmektedir. Mümkünse antrenmanlarınız sayesinde, sizin yanınızda olacak birisinin bulunmasıdır. Böylelikle, yapamayacağınızı hissettiğiniz son noktaya geldiğinizde, destek alarak ağırlığı partnerinizin desteği ile bırakabilirsiniz.

ağırlık çalışmak

Temel Hareketler En Önemlisi

Vücut çalışmalarında pek çok ayrıntı hareket vardır. Bu hareketlere zaman harcamak yerine çok daha klasik olan, press, deadlift, barfiks gibi ana hareketleri doğru olarak yaparsanız aynı anda oldukça fazla sayıda kası beraber çalıştırmanız mümkün olacaktır.

Bacak Kasları En Büyük Kas Grubu

İnsan vücudunda bulunmakta olan kas grupları arasında en büyük hacme sahip olan grup bacaklardır. Bu nedenle bu kasları çalıştırmak ve geliştirmek için diğer kaslara oranla daha fazla çalışmanız gerekmektedir. Eğer, bacak kaslarınızı yeterince geliştirebilirseniz, vücudunuzdaki kas miktarı fazlasıyla artacaktır. Kas kütlesinin artması ise; daha çok erkeklik hormonu salgılamanız ve böylelikle daha kolay kas geliştirmeniz anlamına gelecektir.

bacak kasları

Yiyeceklerinizi Kısmayın

Vücut geliştirmeyle uğraşanların ilk etapta yaptığı en büyük hatalardan birisi, yanlış diyetler yapmaktır. Yeteri miktarda besin tüketmediğinizde, antrenmanlar sırasında yeterince enerjiniz olmaz. Ayrıca unutmamalısınız ki, az yiyerek yağ kütlenizi azaltmanız da mümkün değildir. Önemli olan, özellikle sonbahar ve kış aylarında tükettiğiniz protein miktarını mümkün oldukça arttırmak ve limitinizi zorlamaktır. Böylelikle, kas yapmanız daha kolay olacaktır. İlkbahar aylarına geldiğinizde, vücudunuzu inceltmek isterseniz; yeterince kasınız olduğu için işiniz çok daha kolay olacaktır. Hafif bir cardiyo desteği, istediğinizi elde etmek için yeterli olacaktır.

Dinlenmeye Zaman Ayırın

Yoğun antrenmanlar yapmanın önemli olduğu kadar dinlenmek de önemlidir. Vücut geliştirmeciler tarafından sıkça tekrarlanan ‘’bir kasın büyümesi ve gelişmesi için dinlenmek şarttır.’’ Cümlesi tamamen gerçektir.  Antrenmanlar arasında en az 1 gün boyunca dinlenmeniz ve bu sırada düzgün beslenmeniz şarttır.

Supplement Kullanınhızlı kas gelişimi

Vücut çalışması yaparken, ne kadar düzenli beslenseniz de bu çoğu zaman yeterli gelmez. Yapacağınız bir supplement takviyesi, kas oluşma hızınızı minimuma indirecek ve çok daha hızlı bir şekilde istediğiniz kaslı vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Supplement tavsiyesi için kalitesinden emin olduğunuz markaları tercih etmeniz ve öncesinde ciddi bir araştırma yapmanız önemlidir. Sıkça kullanılan supplement çeşitleri arasında; protein tozları, aminoasitler, creatinler yer alır. Birkaç supplementi kombine ederek kullandığınızda alacağınız verim daha yüksek olsa da, önemli olan bütçenize uygun kombinleri yapmanızdır.

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.