Cilt Sağlığında Önemli Olan Besinler

Cilt Sağlığında Önemli Olan Besinler

Güzel bir cilt için sadece bakım kremleri, maskeler yeterli değildir. Bunlardan daha önemlisi, cildi doğal besinlerle beslemek gerekir. Cildimizin nemli kalması, kuru bir cilt olmaması için gerekli olan ilk şey SU’dur. Günlük ihtiyacımız kadar olan su tüketimine mutlaka dikkat edilmelidir. Daha sonra aşağıdaki besinlerle cilt sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

SOMON

İçerisindeki zengin omega-3 yağ asitleri vücuttaki enflamasyonla, cilt kırışıklıklarıyla ve aknelerle savaşır. Somon deriyi nemlendiren yapıya sahiptir. Saç sağlığı içinde önemli besinler arasındadır.

somon

ISPANAK

Antioksidanlardan oldukça zengin olan ıspanak deri problemleri ile savaşıyor ve içindeki A,C,E vitaminleri sayesinde cildimizi içten dışa temizler.

ıspanak

KEREVİZ

Stresle savaşır. Akne oluşumunu önler ve cildi nemli tutar.

kereviz

HAVUÇ

Bugüne kadar havuç denilin akla ilk gelen gözlere olan faydaları gelir. Fakat içeriğindeki doğal antikanserojen olan A vitamini sayesinde cilt kanserini önler ve cildin yenilenmesini sağlar.

havuç

HİNDİSTAN CEVİZİ

Antibakteriyel ve aniviral özelliktedir. Akne oluşumunu önler ve içerisinde bulunan esansiyel yağ asitleri ve E vitamini sayesinde deriyi nemli tutar ve kırışık oluşumunu önler.

hindistan cevizi

0 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.  Lütfen (*) işaretli yerleri doldurunuz...

Copyright @ 2018 Protein7.com. Tüm hakları saklıdır.