0850 255 0707
0
Gainer Nedir, Nasıl Kullanılır? | Protein7

Gainer Nedir, Nasıl Kullanılır?


Kilo almak isteyen kişiler pek çok yöntem denemektedir. Böyle bir hedefte kas oluşturmanın yanı sıra takviye gıdalar da değer taşır. Gainer kullanımı da en etkili fikirler arasında sayılabilir. Bu protein tozu, gün içindeki kalori alınımını artırmaya yardımcı olur. Karbonhidrat tozu olarak da bilinen gainer yüksek karbonhidrat içeriğine sahip gıda takviyeleri arasındaki yerini korumayı sürdürmektedir. Peki gainer nedir? Gainer nasıl ve ne zaman kullanılır? Kilo alamayan ya da hacimlenmek isteyen kişiler için gainer dosyamızı açıyoruz!

Gainer Nedir?

Gainer ürünleri protein, yağ ve karbonhidrat karışımı içeren gıda takviyeleridir. Yoğun antrenmanların sonrasında maksimum toparlanma sağlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda kas kazanmak için gerekli olan kaloriyi almayı da mümkün kılar. Gainer, vücut geliştirme ile ilgilenen sporcular arasında son derece yaygın olarak kullanılır. Çeşitli gainer takviyeleri kreatin, BCAA, glutamin ile vitamin ve mineraller gibi ek bileşenler içerebilir.

Karbonhidrat Tozu (Gainer) Faydaları Nelerdir?

  • Egzersiz sonrası toparlanmanın artmasına yardımcı olur. Antrenman sırasında yüksek seviyede mücadele ederken kütle kazanmak isteyen atletlere ya da vücut geliştirme sporcularına destek sağlar. Gainer takviyeleri pek çok farklı bileşen içerir. Aynı zamanda egzersiz yoğunluğunu antrenman boyunca yüksek tutmayı da mümkün kılar.
  • Gainer kullanımı kasları geliştirmek için oldukça önemlidir. Kas inşa etmek ya da mevcut kasları korumak için antrenman sonrası protein alımını artırmak şarttır. Gainer takviyeleri net protein dengesini geri kazanmada oldukça etkilidir.
  • Gainer takviyeleri kas yenileme sürecinde etki sağlar. Bu da sporcuların bu takviyeyi almasının en mühim nedenidir. Çoğu gainer ürünü, yüksek oranda protein içerir. Kreatin, protein ve karbonhidrat ürünlerinin; karbonhidrat ve protein kombinasyonundan daha etkili olduğu yapılan araştırmalarla da ispatlanmıştır.

Gainer Nasıl Kullanılır?

Gainer kullanımının temel nedeni kilo artışı sağlamaktır. Gerekli olan kalori alımını artırması için gainer tüketimi için ideal olan zaman, genellikle sabah vaktidir. Bu sayede daha yoğun etki sağlar. Yine de her şeyin fazlasının zarar olduğu unutulmamalı ve kutu üzerinde tavsiye edilen kullanım miktarının dışına çıkmamalısınız. Aksi takdirde ürünle ilgili muhtemel yan etkilerle karşılaşmak söz konusu olabilir.

İlginizi Çekebilecek Ürünler