0850 255 0707
0


Balparmak Propolis Plus Yetişkin 14 Saşe

Balparmak
Havale Fiyatı 56,05 TL

Tek Çekim Fiyatı 59,00 TL

* Aroma Seçiniz

Son Tüketim Tarihi - Menşei : Mart 2022 - Türkiye Sepete Ekle
 Yükleniyor..
Karşılaştır
Balparmak Propolis Plus Yetişkin 14 Saşe
250MG
Saf Propolis
1
Saşe
14
Porsiyon
Ürün İçeriği
Balparmak Propolis
14 Saşe

Servis Miktarı: 1-2

Servis Sayısı: 14

 % Günlük Değer*

1 Saşe için;
 **
Saf Propolis
250mg
 **

2 Saşe için;
 **
Saf Propolis
500mg
 **

3 Saşe için;
 **
Saf Propolis
750mg
 **

4 Saşe için;
 **
Saf Propolis
1000mg
 **

**Günlük değerler saptanamamıştır.
İçindekiler: Saf Propolis (%5.68).
ÜRÜN TANIMI:
 

Su bazlı saf propolis yetişkinler için 14’lü asetat kutu içerisinde her biri 4,2 ml'lik saşelerde sunulmaktadır. Tek kullanımlık özel ambalajı, hijyenik ve pratiktir. Balparmak Ar-Ge Merkezi’nde  geliştirilen metod kullanılarak, su ile ekstrakte edilmiştir. Sadece saf propolis ve sudan oluşmaktadır.

Propolis; arıların, bitkilerin tomurcuk ve gövdelerinden topladığı reçinemsi maddeleri işlemesiyle ürettikleri bir üründür. Yapısı oldukça kompleks olup, 300’den fazla bileşeni tanımlanmıştır. Özellikle son 10- 15 yılda gelişen kimyasal ve biyolojik tekniklere bağlı olarak propolislerin bileşimleri ve biyolojik etkileri üzerine giderek artan sayıda bilimsel araştırmalar yürütülmekte ve yayınlar yapılmaktadır.

Propolis kovandan alındığı haliyle tüketilemez çünkü propolisin ham hali içinde balmumu ve çeşitli kirlilikler içermektedir. Tüketebilmek için ekstraksiyon (özütleme işlemi) yapılarak yapısındaki etken maddelerin alınması gerekmektedir. Özütleme sırasında farklı çözücüler ve teknikler kullanılan propolisin, kullanılan yönteme göre etken madde geçiş miktarları değişmektedir. Propolisin içindeki etken maddeler alkol, propilen glikol ve su gibi çözücülere geçmekte ancak suya daha az miktarda geçebilmektedir. Bu nedenle piyasadaki bazı su bazlı ürünlerin etken maddeleri düşük olabilmektedir. Ancak Balparmak AR-GE Merkezi’nde yürütülen TÜBİTAK destekli proje kapsamında geliştirilen özel ekstraksiyon (özütleme) yöntemi sayesinde, alkol kullanılmadan saflaştırılarak maksimum oranda etken maddeye sahip standart propolis elde edilmektedir. Balparmak Propolis geliştirilen özel teknolojiyle saf propolisin su içinde çözündürülmesiyle üretilmiştir.

 KULLANIM TALİMATI:
 

Günde 1-2 kez, aç ya da tok karnına birer veya ikişer saşeyi bal veya diğer yiyecek/ içeceklerinize ilave ederek tüketebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLARI
KULLANICI YORUMLARI
Henüz hiç yorum yapılmamış.
5 yıldız 
4 yıldız 
3 yıldız 
2 yıldız 
1 yıldız 
Bu ürünle ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yorum

Değerlendirme
Durum mesajı test
YORUMLAR