0850 255 0707
0

PROTEIN 7

Sıkça Sorulan Sorular


Protein7.com güvenilir midir?

Firmamız yaklaşık 12 yıldır e-ticaret ve mağaza yapısı ile hizmet vermektedir. Sektörde bir çok distribütörlüğe sahip ve bir çok markanın ithalatını yapan Protein7.com, Xpro Nutrition, Ultimate Nutrition, Sukrax, Raging Bull markalarının Türkiye Yetkili Distribütörü ve Weider, Optimum, Bsn, Muscletech, Dymatize gibi markaların ithalatını yapmış ve bazı markalarında ithalatını yapmaya devam etmektedir. Ayrıca satışını yaptığımız tüm ürünlerin üzerinde lot numaraları mevcuttur Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve üretici firmalardan tüm ürünleri sorgulayabilirsiniz.

Firmamız Türkiye içerisinde yüzlerce mağaza, spor salonu ve e-ticaret hizmeti veren firmalara ürün tedariği gerçekleştirmekte, bir çok sporcu ve süper lig ekibi Göztepe Kulübüne de sponsor desteği sağlamaktadır.

Müşterilerimize kredi kartı ve bilgi güvenliği amacıyla  3D secure ve SSL sertifikaları ile %100 güvenli alışveriş yapabilme imkanı sunmaktayız.

Kargo ve kapıda ödeme ücreti var mıdır?

50 TL ve üzeri tüm siparişlerinizi fiyat farkı olmadan Kapıda nakit veya Kapıda kredi kartı tek çekim olarak ödeyebilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneğinde taksitlendirme yapılamamaktadır.
(50 TL altı kapıda ödeme siparişlerinizde 6 tl kargo ücreti yansıtılmaktadır)

30 TL üzeri Kredi Kartı ve Havale siparişlerinizde kargo ücreti bize aittir.

Not: Ptt Kargo ücretsiz kargo kapsamında değildir

Ürün iade prosedürü hakkında bilgi alabilir miyiz?

Siparişiniz sonrasında teslim almış olduğunuz ürünü açmadığınız ve tahrip etmediğiniz sürece 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü belirtilen süreler içerisinde iade etmeden önce, 0850 255 07 07 müşteri hizmetlerimize ulaşarak talep oluşturmanızı rica ederiz.

Ürünün kapak altı koruma kağıdı açık veya tam yapışmamış sorun yaşar mıyım?

Ürünler İthalat veya tedarik sonrası firmamıza direkt olarak hiç bir süreçte açılmadan gelip aynı şekilde açılmadan müşterilerimize kargolanmaktadır. Dış kapağı kapalı ve korumalı ürünlerde dahi jelatinin tam yapışmadığını görebilirsiniz. Bunun sebebi yapıştırıcı maddenin sağlık açısından herhangi bir risk teşkil etmemesi için minimum miktarda veya hiç kullanılmamasıdır. 

Menşei ABD olan birçok markada kapağın altında herhangi bir koruyucu kağıt ya da jelatin bulunmaması amerikan üretim standartları gereği normal bir durumdur. 

Menşei Avrupa olan ürünlerde kullanılan bir yöntem ise kapak açıldığı zaman jelatinin beraberinde kısmen çıkmasıdır. Yakın zamanda Avrupa ülkelerinin de jelatin veya kağıt kullanımının sona ermesi beklenmektedir.

Siparişimi iptal edebilir miyim ?

Siparişiniz ile ilgili yapacağınız değişim veya iptal işlemleri için 0850 255 07 07 müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.
Mesai saatleri dışında [email protected] adresimize mail yolu ile bilgilendirme sağlayabilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde talebiniz işleme alınacak ve size bilgilendirme sağlanacaktır.

Siparişim ne zaman kargoya teslim edilir?

Hafta içi saat 17:00 - Cumartesi günü saat 13:00 a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilmektedir. Kargo dağıtım süreleri 1-3 iş günüdür. Bu süreçte siparişiniz adresinize ulaşacaktır.

Ürün üzerinde etiket veya kapatmalar neden bulunuyor?

Ürün üzerinde bulunan etiket ve kapatmalar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatı gereği tüketiciyi bilgilendirmek ve korumak amacı ile yapılmaktadır.

Genellikle %100 ifadesi ve anlam kargaşası yaratan yabancı kelimeler ithalat sırasında bakanlık memurları tarafından belirlenerek kapatılmaktadır.

Örneğin; 
- %100 Whey proteinlerin üzerinde yer alan %100 ifadesi ürün içeriğinin tamamının whey protein olduğu algısı yaratabileceği için bakanlık talimatı gereği bu ifade kapatılmaktadır. Aslında bu ifade ürün içerisindeki proteinin çeşidinin tamamen whey(peynir altı suyu proteini) olduğu ifadesi taşımaktadır.

- Türkçeye çevrildiğinde farklı yoruma neden olabilecek Builder, mass, monster, gainer, dna gibi kelimelerin kapatılmasında ise kelimenin türkçe karşılığı olmaması veya türkçeye çevrildiğinde doğru ifadeyi vermemesinden kaynaklanmaktadır. Builder, kelime anlamı olarak yapı, bina, inşa anlamı taşımaktadır ve sporcu gıdalarının bu terimleri karşılamadığı için ifadeler kapatılmaktadır. Yine aynı bakış açısıyla canavar anlamına gelen monster kelimesinide verebiliriz.

Bu etiketlendirme bölüm bölüm veya kutunun tamamı şeklinde olabilir.